MTZ Belarus

:haha: mislio sam gde je ugraditi,koja firma se bavi time? znam da agropanonka trazi 1500e za klimu- U KABINI :osmeh: ali nije li to malo puno?

Pa sigurno da je puno 1500 e za klimu, na ovu nasu situaciju. Kupiti polovnu klimu iz nekih kola na otpadu, za oko 200e, pa ugraditi polako u traktor.
 
297uqt.jpg

zanimacija ovih dana
 
Zamena lezajeva u srednjem delu, lamele, celo korpe kvacila iglicaste lezajeve osovine kardana,uglavnom opravke u srednjem delu.
 
evo zetva prodje...vas nekoliko me je pitalo za dimenzije prednjih guma kako na 1025,tako i za 82 za potrebe transporta...za 1025 RM ide kamionska guma 11-20,i to na felnu od 892 eurolux(za fabricku gumu 13.6-20)razlike u visini guma nema,a traktor ide mnoooogo mekanije po drumu,dok na 82 ide guma 8.25-20(neke prikolice ih imaju i stari vojni dajcevi) i njena visina je 96cm,dok je na traktoru visina poluistrosene gume 94.5 cm,sto znaci da se dimenzije takodje poklapaju.9.00-20 je takodje moguce staviti za potrebe transporta,ali se prednja vuca ne sme ukljucivati jer je visina devetke preko 100 cm...eto toliko od mene...nadam se da sam pomogao.
 
Kolegi riknuo menjac,raspao se dupli iglicasti lezaj i napravio hara- kiri medju zupcanicima,sad umesto lglicastog lezaja pravi stugar od fosforne bronze

xx186.jpg
 
Jedno iskustvo mozda nekom zatreba, vec godinu dana mi se pali lampica od ampermetra i ponekad se ugasi sve do pre neki dan kad nije hteo da upali uopste, otvorim akumulatore i u oba im je falilo po litru destilovane vode, inace svi su mi govorili da je pretvarac crkao sto sam i ja verovao jer mi je osigurac citav, ali samo osigurac nije imao kontakt dobar pa mislim da je palio na 12v, kad sam dopunio akumulatore upalio je bolje nego kad je nov bio. Ako nekom na kazaljki stoji do 13v da puni nek pogleda kolicinu kiseline.
 
MTZ52ali znas da je skoro isti sa 82 kao sto sam i pisao raspao se onaj duploredni iglicasti lezaj kod3-6 brzine a rolnice pojele zubcanike vise nestavljamo lezaj nego bronzu
 
Jedno iskustvo mozda nekom zatreba, vec godinu dana mi se pali lampica od ampermetra i ponekad se ugasi sve do pre neki dan kad nije hteo da upali uopste, otvorim akumulatore i u oba im je falilo po litru destilovane vode, inace svi su mi govorili da je pretvarac crkao sto sam i ja verovao jer mi je osigurac citav, ali samo osigurac nije imao kontakt dobar pa mislim da je palio na 12v, kad sam dopunio akumulatore upalio je bolje nego kad je nov bio. Ako nekom na kazaljki stoji do 13v da puni nek pogleda kolicinu kiseline.
Lose ti iskustvo kad ti za godinu dana nisi proverio vodu u njima,ocistio kleme,stubice...bar na 6 meseci bi trebao to da uradis.
 
Drugar je takodje menjao iglicasti lezaj na 82 stari tip. Prvi put je uzeo gost standard koji je trebao biti ruski ali posle 100 rh je se raspao. Srecom to je primetio na vreme i ponovo zamenio, samo sto je ovoga puta menjao rolnice koje se posebno kupuju.
 
Nazad
Vrh