Oranje

Ne ,ide brže nego prošle godine.
 
Ja sam danas balirao sojinu slamu za ogrev, i dok sam vodio majstora sa presom do njive video sam jednog IMT577 sa dvobrazdnim Leopardom da ore strnjište. Stao sam i pitao čoveka kako ide i odgovorio mi je da je jako nabijena zemlja, i da ide teže nego uobičajeno...
 
Danasnji posao orano suncukretiste
2zf7m1y.jpg

1qse48.jpg
 
Danas sam i ja počeo zimsko u suncokretištu. Imam 3 parcele pod suncokretom, na jednu ide pšenica i tu ću u sredu da orem Bože zdravlja, druga je prskana totalom pa je ostavljam za kraj još par dana, a ova sa slika je danas započeta, ali sam imao pomoćnika pa je nismo završili jer smo kasnije i krenuli. Ja i burazer (12 god.)- prvi put s batom na oranje:

Ovde sam predao kormilo:
DSC_0666_zpsc60a4a81.jpg


DSC_0669_zpsc764796a.jpg


DSC_0672_zps9bf33238.jpg


I na kraju sam ja preuzeo da ispravljam krive Drine jer je malo išao u orano:
DSC_0675_zpsc1808f04.jpg


Dubina 25- 27cm, a za pšenicu planiram oko 20- 22cm pa bih hteo da pitam da li je to dovoljna dubina, mislim da nema potrebe da idem dublje?
 
@ichbinmilan
Ne mogu da tanjiram, nemam veliku tanjiraču; tako sam mislio i ja oko 20cm da bude dubina. Ali imam problem, sad sam se vratio sav kaljav jer sam obišao još jednom parcelu predviđenu za pšenicu, planirao sam sutra da odem da bacim đubrivo, orem, spremim. Reče mi komšija međaš da je s jedne strane (s one gde nisam bio) voda ležala u nedelju, i ja neverni Toma odem da vidim i to biciklom, i stvarno voda leži nekih 2m, ali je mokro nekih 40~ 50m i ne mogu po tome da orem. A u četvrtak opet neka kiša u najavi.
 
Danas orao repiste ide tze ali nista strasno,jedino tamogde je ugazeno od kamiona,tu se cepa iide tesko_Odmah sam se setio kolega koji imaju takvu zemljuda se stalno sepa i ide tesko.....
 
Patrola slobodane kada ces postaviti slike svog oranja da vidimo kako to izgleda ? Cujem da ti upusta hidraulika jer nema dovoljno freona.
 
Nemam sofisticirane telefone ,nemam kameru ....oranje je odlicno ali me plug jebe pa rastura .A nisam ni siguran jeli do pluga ili traktora.Zato pitam ovde jer nisam ko neki koji kriju svoje defekte ko zmija noge ,jer ih sramota(a ne znam zasto).Naime desavalo mi se da se u transportu okrene plug ,i danas mi se to desavalo i u radu.Pomeri se malo ,klip ga ne drzi i pocne da ide zadnja brazda plitko.
 
to uticnice na traktoru ili od pluga nedihtuju dobro,tj. nezabrave pa zato klip na plugu popusti, najprostije resenje zameni sa pluga muzjake utikace pa vidi dal ce idalje to da se desava
 
Nemam sofisticirane telefone ,nemam kameru ....oranje je odlicno ali me plug jebe pa rastura .A nisam ni siguran jeli do pluga ili traktora.Zato pitam ovde jer nisam ko neki koji kriju svoje defekte ko zmija noge ,jer ih sramota(a ne znam zasto).Naime desavalo mi se da se u transportu okrene plug ,i danas mi se to desavalo i u radu.Pomeri se malo ,klip ga ne drzi i pocne da ide zadnja brazda plitko.

Skroz okrene ili samo malo?

I meni se to desava na jednom plugu. Dok stignem od jednog do drugog kraja tokom oranja moram 5-6 puta da ga vracam u normalan polozaj. Planiram da skinem cilindar i da ga odnesem negde na remont.
 
Skroz okrene ili samo malo?

I meni se to desava na jednom plugu. Dok stignem od jednog do drugog kraja tokom oranja moram 5-6 puta da ga vracam u normalan polozaj. Planiram da skinem cilindar i da ga odnesem negde na remont.
Samo malo se okrene i automatski krene zadnja brazda da ide plitko ,jer ne stoji ravno,pa ga vracam na rucku.Nervira me sto ne mogu da se opustim nego glava non stop nazad.CiCI sta to moze biti....mislim da cilindar nije ,ili kocka od pluga ili na traktoru kod rucica....
 
Nazad
Vrh