Oranje

Oralo se ovih dana i kod mene,zemlja je bas dobro sabijena od kisa,ide prilicno tesko.Al nije toliko ni lose kako sam se nadao.
erhqpi.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas sam sojiste orao za psenicu,tesko ide zemlja sabijena od kisa,ali se lepo rasipa,potrosnja 12 l po kj
 
Jedan mali savet, imam njivu gde je pooran strn, krenula je trava, pa sad bih ga preorao opet za kukuruz, ne znam da li da ga poorem pre ovih kisurda najvljenih za sredu, ili neka ga da ostane po mrazu da se radi, jel racunam bolje sto kasnije da se preore zbog eventualnog ponovnog kretanja trave?
 
Jedan mali savet, imam njivu gde je pooran strn, krenula je trava, pa sad bih ga preorao opet za kukuruz, ne znam da li da ga poorem pre ovih kisurda najvljenih za sredu, ili neka ga da ostane po mrazu da se radi, jel racunam bolje sto kasnije da se preore zbog eventualnog ponovnog kretanja trave?

Moj savet ti je cekaj sto vise mozes... Bices siguran da trava nece da krene ponovo.. Naravno uradi to u roku a ne u proloce...
 
Kremator, ne znam odakle si tacno obzirom da smo zemljaci, ali je generalno preporuka za nase zemlje da se sto kasnije izoru kao zimsko oranje.
Ako rano izores, vremenom zemlja skroz slegne i sabije se pa na prolece "kao" da nisi orao.
 
Ne znam vašu zemlju i to sabijanje, ali kod mene bi ti svi preporučili da odmah oreš. Trava sigurno neće krenuti, a i lakše ti je uzorati ugar po suvom nego kad je blato.
 
Danas orao kukuruziste gde je gazio berac i 560 kaisa se samo tako, sta je bolje tanjiraca ili drljacu prvo pa tanjiracu. i jos jel bolje da se osusi malo do ponedeljka ili da sutra odmah spremam.
 
Kremator, ne znam odakle si tacno obzirom da smo zemljaci, ali je generalno preporuka za nase zemlje da se sto kasnije izoru kao zimsko oranje.
Ako rano izores, vremenom zemlja skroz slegne i sabije se pa na prolece "kao" da nisi orao.
Potvrdjujem,brdska zemlja se ore sto kasnije kad vegetacija skroz rikne inace dzabe posao.
 
Kremator, ne znam odakle si tacno obzirom da smo zemljaci, ali je generalno preporuka za nase zemlje da se sto kasnije izoru kao zimsko oranje.
Ako rano izores, vremenom zemlja skroz slegne i sabije se pa na prolece "kao" da nisi orao.

Pa svaka se zemlja preko zime slegne, nevezano da li je brdska ili ravnicarska.
 
Nazad
Vrh