Prikolice

Imam ja tih sreva samo mi kazi koja ti duzina treba, namam neke velike duzine . A na vrh creva prikljucak sa sve ugradnju kosta 500din. Moj brat je pre neki dan stavio jedan vrh (ili kako bi to nazvao) na jedno cravo i toliko ga kostalo.


30uzhqp.jpg



Evo nase prikolice za slamu i seno. Ona je napravljena od sasije od zastave. Duzina platoa je 5m i u njoj stavljamo 200bale od Poljostroj prese koje su dosta velike i bez vezivanja prikolice prilikom transporta, prikolicu sa lakocom vuce 539. Sa ovom prikolicom smo sebi mnogo olaksali poso , moze skoro jedan sam da je tovari i napakuje. :ppozdrav:
 
markokurjega je napisao(la):
Gde se može kupiti jeftino,hidraulično crevo za prikolicu kiperku?
Marko nemoj da te to jeftino crevo košta 5 puta skuplje od dobrog.
( ako pukne pa iscuri ulje, moraš kupiti opet crevo i ulje)
 
Nisam ni mislio da kupujem kvalitet made in kina, nego samo od tih redovnih da li je neko naišao na jeftinije od svih ponuda ništa više.
 
dragan82 je napisao(la):
Evo nase prikolice za slamu i seno. Ona je napravljena od sasije od zastave. Duzina platoa je 5m i u njoj stavljamo 200bale od Poljostroj prese koje su dosta velike i bez vezivanja prikolice prilikom transporta, prikolicu sa lakocom vuce 539. Sa ovom prikolicom smo sebi mnogo olaksali poso , moze skoro jedan sam da je tovari i napakuje. :ppozdrav:

ajde slikaj malo bolje tu prikolicu,ako te ne mrzi,kako si resio vesanje?...jel neko ugradjivao torzione osovine,dobra je fora samo sto su skupe
 
Zamolicemo mog brata da je slika malo lepse i preciznije. Ja sam juce od njega dobio ovi sliku i odma sam hteo da je stavim u diskuciji. Inace na slici glavni cilj nije bila prikolica.
Na prikolici majstor sto nam je uradio on je zablokirao gibnjeve . E sad ja mislim da je to lose sto je on uradio. Zeleo bi da cujem misljenje nasih kolega. I skratio je sasiu za ceo metar sa prednje strane.
Nije lako skupiti pare i napraviti ovakvu prikolicu , ali jednom kad je spremna za poso onda se tek vidi kolika je usteda u vremenu i u radnoj snazi. Pre smo koristili Ljutomerku Tehnostroj i za njom smo kacili dvoosovinku. U obe ove prikolice smo napakovali cini mi se oko 250bala. A u ovu lagano staje 200bala bez vezivanja. :ppozdrav:
 
Sve je tacno sto ste rekli za zmajevku. Prvenstvo ovakve prikolice je to sto je dosta niza od zmajevke. Niza je od bilo koje prikolice koja je fabricke proizvodnje. A znamo i sami da se najvise zamaramo dizajuci bale u visinu. Mada ovakva prikolica moze se jos spustiti , moze patos da joj lezi na osovinu. E tek takva je idealna. :ppozdrav:
 
ima kod nas jedna neznam koliko je tona a ni cena video sam u prolazu da je na prodaju mozda neko od Becejaca zna
 
šta kažete na ovu nazovimo je voćarska prikolica ! pravljena je isključivo za utovar paleta sa voćem

sw65u1.jpg

98xzyw.jpg
 
@juki: Nije loša, lijepo je odrađena. Da se mene pita ja bih ju još malo spustio i stavio blatobrane da blato nefrca na gajbe.
 
Prikolicu si uradio prva liga, samo da si je jos malo spustio. Jer vidim da je bilo dosta mesta za spustanje. Moze ona i za seno da posluzi , samo neznam da li je dovoljno siroka. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh