Roto- drljača

ja imam drljacu od 3m vukao sam je sa t40 ali sa pola klinci u zemlji cim nabijem ih malo vise traktor se ugasi sada je vucem sa belorusa 1025 i nemam problem da nisam imao roto drljacu sada neznam kako bi spremio zemlju sada za kukuruz a presao sam zemlju dva puta njome posle kise i napravio sam pepeo sada koliko opterecuje traktor nemam pojma!!!
 
Opasno sam se zagrejao za roto drljacu. U planu mi je da nabavim RD od 3 metra i iza nje da zakacim gasparda i tako da sejem soju. Jedna od 3m bi mi taman odgovarala za soju ( 6 x 50 cm ).

Nikad nisam video u radu kako to izgleda. Pa bi mi dobrodosli saveti onih koji su koristili RD.

Ako je uradjeno zimsko oranje u normalno vreme sa kojom brzinom se moze voziti da kvalitet pripreme bude dobar?
 
North ARMY je napisao(la):
http://poljoinfo.com/ponuda/roto-drljaca-9063/
Ova deluje extra ocuvano,moze se iza kaciti sejacica,meni ne deluje skupo ako se uzme da je obican spremac 2.2m 500 i vise evra.

a ja taman mislio da linkujem ovaj oglas kad vidi ga NA kako se trpa ::lose::

cicimorcic , cime si do sada radio pripremu
vjeruj mi kada jednom zakacis RD da nikada vise neces zakaciti nista drugo :nono: mozda sjetvospremac ako ti je laka zemlja
Post je spojen: [time]1273954019[/time]
_________________________________________________
u jebote kako ovo ''laka zemlja'' gadno zvuci :udri:
 
savoris je napisao(la):
a ja taman mislio da linkujem ovaj oglas kad vidi ga NA kako se trpa ::lose::

cicimorcic , cime si do sada radio pripremu
vjeruj mi kada jednom zakacis RD da nikada vise neces zakaciti nista drugo :nono: mozda sjetvospremac ako ti je laka zemlja
Post je spojen: [time]1273889219[/time]
_________________________________________________
u jebote kako ovo ''laka zemlja'' gadno zvuci :udri:

najveci deo zemlje nam je teska za obradu. Radili smo do sada setvospremacem ali hocemo za sledecu sezonu da uzmemo "nesto za pripremu zemlje". Razmisljali smo o teskoj drljaci, germinatoru i raznim prikljuccima ali danas kada sam video tu RD koju prodaje Dragan sinula mi ideja da bi mogao iza nje da zakacim sestorednu sejalicu ( 6 x 50 cm) pa da spremimo i posejemo u jednom prohodu.
 
ja kada uporedim recimo dva prolaska sa tanjiračom + jedno drljanje
RD uradi DALEKOOOOO bolje ,a bogami i brze

kada radis sa RD cini ti se da ide sporo kao smrt , ali kada uzmeš u obzir da je u 95% slucajeva dovoljan samo jedan prolaz onda to i nije tako sporo ::namigivanje::

ja sam mojim rusom 70konja i RD LELY2.5m idem u teskim zemljama drugom a u malo laksim trecom , koliko je to KMh ne bih znao posto nemam nista ni za obrtaje ni za brzinu
ako je jesensko oranje od njega bukvalno napravis brašno :D
 
Ja RD več koristim preko 5godina,i svima bi preporučio taj stroj..Ideš malo polakše po zemlji ali nema hvatanja po kabini kao npr tanjuračom kad ideš večom brzinom na brazdu..Dovoljan je samo jedan prolaz i može sjetva..Brzinu koju sam postigao sa njom je i do 8km/h..
obrada-tla-foto_13023700_13671640_13726475.jpg

obrada-tla-foto_13023700_13671640_17856371.jpg
 
e jebo ga vrag kako lijepo ti valjak ostavlja šare
kod mene ostaju samo poprecne linije i kada lijepo složiš izgleda prelijepo ali ovo mi se više svidja :D
 
nv72w2.jpg
301n7zm.jpg
258o0o8.jpg
25hlp43.jpg
168cxgn.jpg
x576nr.jpg
Evo danas sam slikao ovu R.D. Vec 2 puta sam se pogadjeo sa garazistu i nikako da spusti cenu da bude povoljna za nase trziste. :ppozdrav:
 
Za cicimoric a i druge vredi pogledati

Ima na youtube postavljen snimak RD sa sejalicom na MF 3080 mene je odusevio kada u jednom prolazu posle oranja poseje psenicu, naci cu link pa cu ga postaviti ako neko zna i brzi je od mene neka ga prikaci da covek koji se zagrejao vredi videti.

www.youtube.com/user/zsolin1#p/a/u/0/NawxQY_h280
Ovo je postavio korisnik codexnox
 
danas stigla roto drljaca. Moracu da nadjem neku parcelu gde cu je isprobati. Probao sam u dvoristu na zemlji koja je izgazena kao beton. Spustio sam na dubinu od 3-4 cm i uradio sam 3-4 metara duzine. Bukvalno je napravila prasinu od zabetonirane zemlje. Najveci komad zemlje koji sam nasao nije bio veci od velicine oraha. Nisam hteo da je silujem jer je dosta poskakivala jer ipak nije predvidjena da radi u takvim uslovima
 
Zdravo Cici. Nemas mozda neku fotku da zakacis da vidim kako ti stoji za traktor. I da li si probao da zakacis i sejalicu na nju?
Zelim ti na hiljade obradjenih hektara sa njom. :cao:
 
Nemam sliku ali cu slikati sutra pa ces videti. Nisam kacio sejalicu jer nisam imao vremena ali cu gledati ovih dana da zakacim.

....... e da nisam rekao da smo RD drljacu kupili od clana dragan82 koju je reklamirao ovde na forumu. Znaci ipak ima koristi od malih oglasa :osmeh: :osmeh:. Na prvi pogled mi deluje kao izuzetno ocuvana ali vreme ce pokazati...... Otvarao sam onaj cep gde se sipa ulje i primetio sam da unutra nije cisto ulje nego je stavljena i grafitna mast. A ta mast je puno kvalitetnija od obicne i mnogo vise cuva zupcanike
 
Ja cu pitati u garazi kakvo se tacno ulje sipa o nju. Ovde garaze iskljucivo koriste MOTOREKS ( to je svajcarsko ulje i mast takodje). Pa cu ti pisati.
 
Svaka ti cast koji traktor imas ::svaka cast:: ::svaka cast:: Makoliko bila velika ova roto-drljaca , ona deluje mala pored toliko velikog traktora. Kazi mi koliko konja ti je traktor. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh