Roto- drljača

paorpaor je napisao(la):
Komsija daj da vidim tu drljacu. Meni se svidja ideja pripreme za zito sa RD+sejacica pa u jednom prohodu. Posto imam traktor od 120 ks i imam sejacicu od 2,5 m (s kojom radi 542) nedostaje mi RD,a cene nisu tako velike koliko mi se cini da je bolje,brze i kvalitetnije odradfiti psenicu na taj nacin.
14dhpjr.jpg
Ovako izgleda moja od 3m
 
prvi sam put radio prosle godine sa tim strojem od tri metra i jd6820 posudio od prijatelja kad sam pripremo za repicu kod sebe i nakon tri tanjuranja i jednom sijetvospremacem nisam dobio koliko je ona napravila od jednom ili u jednom prohodu, odlican stroj samo mi je zao sto ju nisam zakvacio za classa da vidim kak ju on nosi i dali uopce moze raditi sa njom, inace stroj je ganjc novi amazone i sijacica takodzer amazone kupita u paru, jedino sto vam mogu reci da i jd ima sta dignuti jer ima paker valjak iza koji je tezak ko sam vrag ali radi posao glava boli.... bas me zanima dali bi je to sa svojim traktorom od102ps mogao vuci.... a necuje se da radi zbilja me pravo odusevila, da samo da dodam da sam ja isao 10-11 km na sat sa jd-om.....
 
Traktor te snage je prava kombinacija za tu sejalicu. Brzina je taman kako treba.
Molim te napiši kakav je bio realni učinak kombinacije. Koliko se igubi vremena dok se napuni spremik za seme?
A mogla bi i slika. :cao:
 
tomybrzic je napisao(la):
prvi sam put radio prosle godine sa tim strojem od tri metra i jd6820 posudio od prijatelja kad sam pripremo za repicu kod sebe i nakon tri tanjuranja i jednom sijetvospremacem nisam dobio koliko je ona napravila od jednom ili u jednom prohodu, odlican stroj samo mi je zao sto ju nisam zakvacio za classa da vidim kak ju on nosi i dali uopce moze raditi sa njom, inace stroj je ganjc novi amazone i sijacica takodzer amazone kupita u paru, jedino sto vam mogu reci da i jd ima sta dignuti jer ima paker valjak iza koji je tezak ko sam vrag ali radi posao glava boli.... bas me zanima dali bi je to sa svojim traktorom od102ps mogao vuci.... a necuje se da radi zbilja me pravo odusevila, da samo da dodam da sam ja isao 10-11 km na sat sa jd-om.....

Kolega ima Celtisa 90 ks i sijao je sa V&N rotodrljačom 3m i Panonija sijačicom cijelu jesen. Kaže da ga malo diže kod okretanja no ide. Mislim da je rekao da ide oko 7 km/h, nisam siguran. Tako da bi ti, po mom mišljenju, sa svojim Celtisom mogao raditi sa 33m rotodrlajčom i sijačicom, samo sporije nego sa JD 6820. Ja sam sa rusom MTZ-892 radio sa svojom rotodrljačom od 3m, no bez sijačice, a posuđivao sam ju tipu koji je sa njom i Univerzalom 703 (70 ks) pripremao za repu.
 
jebemu misa ma moram probati zakvaciti za njega da to probam jer u biti planiram ju u skoroj buducnosti i kupiti, mislim da je upotrebljiva dosta pogotovo za pripremu za repicu jer to zna biti relativno susno razdoblje i bez nje je gotovo nemoguce pripremiti kvalitetno za nju... mada nikakva priprema joj nije vridila valja prisijati 10 hektara...... eh da imam poznanika koji sa masejom 100 ps vuce i roto drljacu i sijacicu iza nje i malo ga propinje ali nije to problem rijesiti sa dodatnim tegovima, i to je manji problem a veci su relativno male njive a nadam se uskoro da ce krenuti okrupnjavanje pa necemo imati problema sa tim :haha: :haha: :haha: :haha:
 
imam rotacionu drljacu, marke simos. 1986 god! vuce je 577dv.
interesujeme da li neko zna gde mogu da nadjem radna tela:haha:
:ppozdrav:
 
Koliko sam te ja razumeo. Po tebi nozevi su radna tela. Ako ti trebaju nozevi potrazi nekog naseg privatnika koji pravi te nozeve,ali ne bilo kog privatnika nego nekog koji stvarno poznaje obradu metala. Mislim da ce ti tako jeftinije biti. A ako te zanima roto drljaca pogledaj u oglasima na ovom sajtu. :cao:
 
ja prije nego sto sam kupio rotodrljacu probao sam od drugara koja je bila LELY 3m , sa mojim rusom od 70 konja radila je ali mu nije bilo svejedno
a kada sam vidio kakav je ucinak i kako lijepo uradi nasu zahebanu zemlju odmah je pala definitivna odluka da je kupujem

ubrzo nakon toga sam kupio LELY 2.5m i sa njom radim normalno , pretezno idem 2 i 3 brzinom , pricam o teskoj zemlji

dok moj drugar je pozajmljuje od mene i sebi radi pripremu i tjera je za HURLIMANon 358 , kaze da je tjera lako na kardanu 720 o/m :sta:
 
frezer :sta: mislis frezu ?

u oranju freza nema sta da trazi sa RD
ako je u pitanju ledina tj neorana zemlja onda je freza u prednosti nad rotodrljacama koje imaju kline kao moja
a ako je RD isto sa nozevima ne bih ti znao reci koliko ona moze

ja sam probao u par navrata da rotiram neorano i nije to to , mnogo vibracija se stvara e nemoze duboko
inace moja lely je sa klinima , a od jesenskog oranja pravim tako sitno da mozes da ga sijes
manja mogucnost je da kisa stvori pokoricu na zemlji od rotodrljace nego kod freze

dok imam traktor koji moze tjerati RD tanjirace necu nikada kupiti
jedan prolazak sa RD je bolje nego dva puta tanjiracom i jednom drljanja

nek' trosi kol'ko 'oce , nek' je traktoru tesko , nek' je skupa za odrzavanje ali meni bolje ne treba
 
Ona je predvidjena da malo slabije sitni nego freza. To je moje misljenje. Ali video sam ovde da svajcarci koriste i ogromne freze za istu obradu zemlje. :sta:
Ovde stovise sitne zemlju zbog bolje klijavosti i seju skupim sejalicama. Nodetove koje mi kupujemo kod nas ovde odavno se vise ne koriste. :ppozdrav:
 
Kroz sve ove postove sam shvtio da je primena roto dljače toliko široka na toliko raznih tipova zemljišta ALI su razlike u načinu primene vezano za tipove zemljišta.
Ja neorano sojište pripremam za setvu pšenice bez problema. (RD je sa klinovima). A u proleće mi nije apsolutno potrebna za pripremu.
 
mnogo zavisi od vrste zemljista , kod mene je zemlja teska cak da i freza ima problema sa frezanjem neoranog
na mjestima sam nailazio da mogu lagano rotirati bez oranja ali to je samo na par mjesta pa to ne bih uzimao kao prosjek
 
Nazad
Vrh