ZMAJ kombajni

Mazem i ja svaki dan kombajn. Prije nisam pa sam skolu skupo platio al sad ne preskacem mazanje ;)

Meni je najveci problem stvaralo neznanje koje sam pokupio od trgovaca i raznih strucnjaka s interneta pa sam kupovao lezajeve s C3 oznakom. Jedan te isti lezaj je znao tri puta u sezoni zaribavati, sjebao mi ganc novu osovinu u 4 dana rada. Lezajeve kupujem iskljucivo FAG za jace opterecena mjesta. Od kako koristim obicne lezajeve, evo vec trecu sezonu nemam problema sa zaribavanjem lezaja na toj osovini.
 
Meni samo nije jasno,a cudi me kako i ostali ne pitate isto pitanje, gde je ugurao 8 000 eura u kombajn,pardon mislim na Zmaj,kombajn da je npr Class Lexion,mogao je to samo strpati u nove dizne i pumpu lol,ali u Zmaj 142 .....
Jedino ,sto mi je tesko poverati,da je kupio neki sa otpada,ne kompletan ,bacen da truli,bez motora,tad se i moze strpati toliko para u taj kombajn.Ovde je pisano xx puta tokom godina,remont 142 u fullu izadje oko 3-3.5 k eura,neki su u tu cenu ubacili i adapter ,ali aj,nek bude samo kombajn.
Znaci ja ne lupam ovde neke cifre,nego je tako pisano na forumu,radim copy paste samo.
Za njega kao preprodavca,cisto sumnjam da nema iskustva naci dobru masinu za male pare,stoga tesko da je kupio neki krs ,pa cak i za manje para,i onda ulozio toliko ,malo smesno sto se mene tice.

Ne znam i po meni je to puno para,ali kad pogledas da samo lezajeve imas ista dimenzija a da jedan kosta 200dinara,a drugi 20evra,moze se doci do velike razlike..a znam kad je manjevic radio remont,i znam sta je radio,pa mislim da nije preterao sa cifrom.ako je samo majstore platio 1500evra,a mozda i vise,nove gume.itd,itd,brzo se nakupi 8000.,
 
Ok, ali koja je logika kada nesto sredis za sebe da to prodajes? Kada znas da prilikom prodaje ne mozes da povratis ulog od 8000e kroz vecu cenu u prodaji. Taj kombajn moze da uradi jako puno jos pogotovo kada povrsinu podelis na nekoliko kultura.
 
Jeste,taj ko je naumio da prodaje sigurno neće sredjivati kombajn. Ali ako je nekome kombajn na knap da odradi sezonu (kapacitet=površina) a ne može da kupi drugog iz nekog razloga,onda ga mora držati utegnutog,pa makar to bio i Zmaj,do momenta dok se "sabere" i ne zameni ga većim novijim kombajnom. E ako takav kombajn od takvog vlasnika ubodeš da kupiš..... tu se dvojica raduju.
 
@Arkadije Po toj logici i iskustva sa foruma sam ja i krenuo da radim remont kombajna, jel ce me izaci 3.000e. Ali kada se sve stavi na papir izadje to malo više. Nit imam razloga da lazem nit da se nesto preterano kajem jel mi se kombajn isplatio sa sve tim remontom i nikad na njivi nije stao. Doduše ja sam preterao malo sa menjanjem delova, pa je radjeno iono što nije moralo.

@Bobo Ne lupaj vise molim te kao otvoren prozor. Jel da si neki pametan i iskusan poljoprivredni proizvodjac, ne bi radio sa 5106 i Zmaj-em 132e ne bi malo, malo popravljao krseve po polju, nego bi vozio nesto dobro. Aj sto ih vozis nego ih jos i hvalis na sva usta....

@Montoya Zmaj 142 nije mogao da uradi 1000ha bez kvara ni kada je izasao iz fabrike. A kamoli sada sa ovim delovima iz male privrede

@bojcetic Prošlo je 4 godine, a te pare sto su date za remont, vracene su kroz usluge, pa je opet moja zetva ostala dzabe za 4 godine, a ne radim bas malo zemlje. Pa ti vidi da li se isplati ili ne.

A jos bitnija stvar je da hocu da punim kade, imam secku i hidro lula i klimu u kombajnu.
Mislim da ne trazim mnogo u 21. veku. ☺
Ne planiram ceo zivot voziti IMT-a i Zmaj- kao Montoya i Bobo.
 
Ja vas pratim svo vreme i cudim se nekim kometarima da ne citiram sve sto mi ne stoji izdvajam samo preporuku za Univerzala...Pa kako bre coveku da se preporuci gomila gvozdja-krsina trula koju ja evo najmanje 15.god.nisam uzivo video pa kod mene su ljudi jos pre vise od 15.god,rasturali na delove potpuno ispravne 133-ke i to one RM jer nekom i ta slova mnogo znace.Pa to je isto kao da sad kazem ma moze se uzeti i dobar 780 za 1500.e,i sredis limariju za 500.e i das jos 100-200 za sitnice i picis svojih 20.ha, pa to moze ne sutra nego ni preksutra odnosno nikada.Moj Teca je kupio tako jednog Klasa valjda bese Merkur pre vise od 6.god,za 1500.e,odmah dao na gume 500.e,pa jurnjava po celoj Srbiji da nadje sabirnu,sita,ladju,jurio i kupovao deo po deo u svakom gradu i ni dan danas taj kombajn ne uspeva da mu ovrsi svojih 3.ha,samo zapocne dva otkosa KVAR popravlja jadan zove majstore oni mu pa dusu uzeli..kosta ga do sada preko 4000.i ponovo nema masinu za sebe.Ja kada mu kazem sto to ne oteras na otpad on se cak i vredja i hvali ga kako jos samo ovo ono tj neke sitnice ga zezaju te ce to da sredi za sledece sezone i bice odlican,a covek mi prica kako je zakasao prosle godine sa njim tako sto mu se pored svega otkacio keder te mu pomagao preko tri sata da ga zakace,i psuje samog sebe sto se slucajno tu zatekao i neplanirano najebo morali da prave neke kolce pa hidraulicne dizalice ma kaze jedva ga isprravili da bi ga zakacili.I tako sad ponovo Teca nikako ne prizna da se zajebo vec zivi i dalje u iluzijama da ce sa tom kantom iz 60-setih da sebi vrsi svoje do kraja njegovog zivota a kako nije bas star to znaci da se nada da ce mu potraje jos jedno 30.god.
 
Pa dobro onda,evo za njegovih 20 hektara nek kupi npr nov Class Avero,kosta samo sto puta vise skoro,a ucinak je jedno (samo) 2-3 puta veci.Ja sam njemu preporucio nesto jeftino,ucinka kao 142-ka,u kukuruzu i vise ,a delova gde hoces,jer ponovicu ,to je isti kombajn samo bez limarije.Zasto sad se spominje tamo neki Class iz doba jure,i poredi sa Zmajem,u ceni delova i teskoci nabavke istih.
I sem toga,ovo je moja preporuka,preporucite i vi njemu nesto,npr 141-2 ?, koja kosta minimum 2 puta skuplje ,u opet losem stanju u koju treba ulagati,da bi na kraju imao sta ?.Malo mladji kombajn kod koga mora da se moli da mu ne pukne npr osovina slamotresa(postalo popularno u ovoj temi),sa lepsom kozmetikom,i koji se bolje uklapa jer ga vecina takodje ima u dvoristu :).To se tako ne gleda,nego se stane na njegovu stranu,sa 20 hektara zemlje u (veoma bitno) Srbiji,pa vidi sta bi mogao kupiti,ja verujem da vecina ne bi gledala sta ostali imaju ,nego sto se moze priustiti da odradi taj obim posla.
U onom mom prvom postu ,zaboravio sam reci koji kombajn ja imam,tj koga sam to opisivao.I ja inace imam Univerzala (surprise :p),znam odlicno kakav je,a mana ,nema ih,tj hidraulika mu uvek propisa negde,ne moze biti suv kao vecina 14x modela,pucanje osovina slamotesa,mozda ako ih presecem do pola brusilicom :D.Ruzan jeste kao djavo,mator jeste,ali ide,jer za razliku od Classa, ja sta god hocu na njemu da kupim novo-polovno,ima na sve strane delova,samo biram.
I opet na kraju,to je moja preporuka,ako mu se svidi nek je uzme u obzir,ako ne,nije problem.Dajte i vi neke preporuke :).
 
Arkadije, kazes da Univerzal ima veći učinak u kukuruzu od 141 - 2. U čemu je razlika izmedju tih kombajna, kad Univerzal ima veći učinak?
 
Navodno zbog kracih slamotesa,tako su mi rekli vlasnici koji imaju i jednog i drugog,tj univerzala i 142,ali potpuno nebitno,nek su i isti u kukuruzu,da ne pisemo sad nekoliko strana o tome jel to istina ili ne :).
 
I Zmaj radi dobro samo sto ljudi nece da se posvete podesavanjima. A DF najlepse radi od svih kombajna sto su mi radili usluge.
 
Koliko ja znam univerzal ima mnogo savijeniju korpu i teze mu je raditi u teskim uslovima u odnosu na 142. Ima mane i na menjacu i mator ostalo ok.
 
Da li i Univerzal nosi cetvororedni adapter za kukuruz i koja je cena za adapter....Generalno meni izgled nije bitan,vec masina i ucinak,a i cena,da radi par godina dok se ne styeknu uslovi za bolji i kvalitetniji kombajn....

Mada bi meni zbog uzanih puteva po ataru najvise odgovarli troredni heder za kukruz i 3m heder za psenicu
 
Nazad
Vrh