ZMAJ kombajni

Takva je konstrukcija u pitanju.Fabrički urađeno treskanje da mašinjist ne bi kojim slučajem zaspao tokom rada za mašinom.
 
Poslednja izmena:
Hvala na slikama :ppozdrav:

Nisam najbolje razumeo, iznad secke, mehanizam koji pokrece usmerivac slame prema secki, da li on otvara zadnju stranicu kada ne koristis secku? Da li tada slama izlazi sa zadnje strane a ne ispred secke?
Kod mene hoce da zagusi kada ne radi secka, izmedju usmerivaca i slamotresa, ako ima korova ili zelene slame.

elektro mehanizam pokrece poklopac koji je montiran preko secke i kada je zatvoren slamu izbacuje sa prednje strane a zadnji poklopac sluzi kao peta vrata na autu kada se skida slamotres ili neka druga operacija inace na ovakav sistem dosada nikad nije zagusio u svakakvim uslovima
ako te interesuje imam jos slika :ppozdrav:
 
ovde se vidi iz vise uglova

poklopac secke je iz dva dela, kada se otvara jedan deo ide napred a drugi nazad a kada se zatvori sklope se jedan na drugi i preko njih masa ispada vani
005e7c7562817eda68eb2cfbf43bf83e.jpg
a31703b02bb55bdecd68fd4d19763805.jpg
b06b0fdfde918231d7fafa6b9bbf32b1.jpg
e368856d0035d480bde86a4938671f80.jpg
cb89fd254029208552d829bfbda690dc.jpg
ce3da309a85573dc1b9b57e23024747a.jpg
 
Zmaj 14x skace nazad zbog ladje koja ide napred nazad u jednom ritmu a veci koji imaju pola-pola ne skakucu jer se te inercije koliko toliko potiru.
 
Ako neko od kolega zna gde ima da se kupi bregasta osovina od motora S46 neka napise ili neka posalje privatnu poruku,hvala..
 
Uf Ivane to ćeš teško naći, ja sam igrom slučaja našao u Srbobranu (novu) kod jednog bivšeg nakupca i trgovca delovima, treba da vidiš u Vajskoj ili kod Sukura u Bečeju.
 
Da znam Sale da je tesko ajd daj neki broj tog Sukura ili braca u Vajskoj ako imas... Pretrazio sam vec dosta prodavnica tesko se nalazi tj imace ali tek polovinom juna a meni se ne ceka toliko dugo...
 
Ako se ne snadjes,mozes je tackasto navariti co2 aparatom lepo se izbrusi na kraju ispolira...trajace bar 5 sezona,to mislim ako su svi vrhovi dobri inace bacaj.
 
Naravno,ali vecina voli da budzi,pa eto ideje.Pre neki dan mi komsija donosi rukavac...kaze>E ajd mi ga malo navari ovde gore ali izgleda da ce morati i dole a vidi i ovaj veci lager mi se rukom navlaci,a i napravi novu maticu ova ima lufta.<Umalo ga nisam gadjao njime,lud covek. Za 2000din mu kazem ima nov,a on vec imao spreman odgovor i kaze ma to nije kvalitetno,na to sam morao da mu kazem fuck you za te pare ti je odlican.
 
Nazad
Vrh