ZMAJ kombajni

Naj vjerovatnije kraj njive, gdje se okrece pa zato okretaljka
Ako je to onda nije problem jer uvek imam 12 vrsta posejano preko,i to se uvek prvo skine bas zbog okretanja,mada mi se cini da mu je ipak nesto drugo okretaljka.

Montoja sporo mnogo ide sa 4 vrste,pogotovu kad je visok suncokret a Zmaj nemoze mnogo da digne adapter pa ulazi mnogo mase unutra,kad je nizi suncokret jos nekako i ide.I nesvidja mi se sto malo-malo pa desni prenji tocak uhvati glavu i obori dole.
Na kombajnima koji podizu visoko adapter je sasvim druga prica.
 
e to što si napisao je meni kod malog claas-a bio najveći problem, što heder neide gore koliko bi trebao da skida samo glave, nego ide jako puno mase u bubanj.....dok gledam kako radi DF 1620, doslovno podrezuje samo glave i ide ko metak po njivi, učinak odličan........da li tako može i zmaj 141/142 da podigne heder, da odrezuje samo glave?
 
Nemoze,zato sam i odustao od kukuruznog adaptera u suncokretu,a na zitnom sa siljkovima taj posao da ulaze samo glave odradi grudobran.
 
Ja sam zadovoljan kako ide na kukuruzni,moglo bi da ide malo višlje ali nisam primetio da je šta prljaviji taj višlji suncokret u odnosu na onaj koji ulazi idealno...
kombajn i ne oseća tereta,samo šušti
 
Evo kolike su kod mene u adapter bile stabljike.
img201408231017241.jpg
 
ti si onda kupio oko 70% stabljike unutra........to je bezpotrebno ubijanje kombajna, isti sam imao slučaj sa malim kombajnom, i motor samo nabija gas i udari kada puno uleti u bubanj, a onaj poklopac od bubnja hoće izletiti.......hehe
 
Sve zavisi od hibrida,nizi mogu lepo da se rade,dok kod visljih bude vise mase ovako nego da idem sa 6 redova sa zitnim.Takodje mislim da bi bio problem u rasturu kad se zadesi godina da je zrno suvo i zrelo a stabljika zelena sa liscem kao pre 2-3 godine kad smo radili.
Drugar sa megom 204 siba sa kukuruznim i ono je stvarno vrh ali njegov kombajn podize visoko,skida samo glave,ista prica je i sa ostalima koji mogu da dignu adaptere.
 
moze i 142ka uz male prepravke da dize vislje video sam kod rugara pre par godina kako je odradio sa dve ploce koje su zavarene ispod grla i samo se vadi bolcni i klip pomeri u drugu rupu na drugim plocama to je koristio samo za kukuruz i suncokret a za psenicu koristio standardno a cini mi se i da je nesto sekao sa gornje strane
 
Poslednja izmena:
mihalyocska sta mu dodje okretaljka?

Kraj njive

- - - - - - - - - -

Sve zavisi od hibrida,nizi mogu lepo da se rade,dok kod visljih bude vise mase ovako nego da idem sa 6 redova sa zitnim.Takodje mislim da bi bio problem u rasturu kad se zadesi godina da je zrno suvo i zrelo a stabljika zelena sa liscem kao pre 2-3 godine kad smo radili.
Drugar sa megom 204 siba sa kukuruznim i ono je stvarno vrh ali njegov kombajn podize visoko,skida samo glave,ista prica je i sa ostalima koji mogu da dignu adaptere.


U kojoj brzini vozis u suncokretu sa kukuruznim adapterom ?
 
Moje iskustvo je da sto brze vozim manje stabljike ulazi doduse nije kukuruzni nego zitni heder ali skida samo glavice sa nekih 5cm stabljikom vozim 2 sa malo varijatora i kombajn masu i ne oseti maltene prazan lupa , glavice ispadaju citave . Prljavstina 0.2 % bio ove godine najmanja maximalno do 1.5% sam imao .
 
Jako,jako retko idem drugom u suncokretu.Ne kazem ja da mu je tesko ali me strah koliko ce napolje preko sita da izadje.
 
Sa 141 u suncokretu bez vlage stalno idem drugom brzinom sa zitnim hederom sa kljunovima, soju takodje skoro uvek drugom(trijumf) ove godine sa prinosom i od 2,5t/kj bez rasipanja, kad se kosi dukat ili balkan sa prinosom preko 2t morao sam 1 pa na varijator koliko ide, u zitu nikad nisam probao drugom, a kukuruz do 5t isto idem drugom.
Ps: ima secku za slamu, a na adapteru roto secku!
 
Moze drugom i 7t/kj. al da nije ZP, radio sam drugaru zp606 7t/kj. sejao na 29cm planiro da bere al eto prerodilo pa nije imao gde da skladisti i aj da okruni, tu sam vozio 1 i pola varijatora, klipovi kao cepanice i nemere drugom. dkc 7t/kj ladno drugom, samo klizi.
Pogon doba remen.
 
Nazad
Vrh