ZMAJ kombajni

Treba mi pomoc jedna,ne mogu da pronadjem u temi,koje su razlike izmedju 141 i 142? odgovor bi mi trebao brzo,unapred hvala.
 
na 142 je tapacirana kabina,duza lula za kipovanje,usisnik za ventilaciju kabine iznad ulaznih vrata...ako neko zna jos nesto nek doda :)
 
142 ima usis za ventilaciju sa strane a 141 ispred ;)

Koliko je meni poznato 141 ima jos veliki volan i kako mi je kolega rekao da ga izbjegavati zbog toga sto ima tanje osovine u uvlacnom grlu i na slamotresima. On ima 2 komada 142 i isao gledati 141 za djelove i nije ga uzeo zbog tanjih osovina. Koliko je istina, ne znam...

Naravno, 141 je stariji model nego 142 a u biti funkcioniraju totalno jednako.

Sjetio sam se kasnije:

142 ima poklopce na bunkeru dok 141 nema i valjda 141 ima drvene letve na vitlu dok su na 142 metalne...
 
Ja ne mogu biti siguran kad se radi o tim kombajnima jer davno je proslo od kako sam radio na koleginom 142 a 141 sam vidio samo na slici ;) Eto, kazem da je kolega isao gledati dotrajali 141 za djelove i nije ga uzeo zbog "tankih osovina"...

Zahvaljujem na ispravci.
 
Ma gde nema kada za svaki razvodnik idu cetri zice pa puta koliko ih ima,onda razni senzori tj davaci pa se to nagomila u dobar bakreni snop.Oni novi Leksioni i Dzondiri mislim da se pale upravo zbog toga.Sve je to lepo i ja sam pristalica novijih tehnologija ali to se i komplikovanije odrzava.Evo na primer u mom kraju i sa starijim modelima jedan ima vec dve godine problem sa Dominatora 76 tako sto mu vitlo nikako ne dize ravnomerno vec jedna strana tj desna kasni tj upola manje,i nikako da ga resi,drugi na MF 520 izbacaj vitla napred isto nece ravnomerno da ide vec krene jedna strana i zakosi se tako da tu funkciju takodje ne koristi.
 
Ti simptomi se javljaju i na Zmajevima koji rade na čistu mehaniku kada hidraulični sistem nije izluftiran kako treba.
 
Kod ovog Clasa vazduh nije u pitanju jer sam letos na molbu vlasnika ipak otisao da pogledam iako nerado jer me te problematike ne zanimaju,onda sam video sistem koji je po meni vrlo lose resen odnosno njemu nosac vitla nije izjendno vec se posebno leva i desna iskljucivo podizu uz pomoc cilindara a levi mu kao glavni pa iz njega pretace ulje za u desni,punili smo taj desni prvo uljem onda luftirali i jedva postigli da razlika bude malo vise od 5cm.
 
Kod ovog Clasa vazduh nije u pitanju jer sam letos na molbu vlasnika ipak otisao da pogledam iako nerado jer me te problematike ne zanimaju,onda sam video sistem koji je po meni vrlo lose resen odnosno njemu nosac vitla nije izjendno vec se posebno leva i desna iskljucivo podizu uz pomoc cilindara a levi mu kao glavni pa iz njega pretace ulje za u desni,punili smo taj desni prvo uljem onda luftirali i jedva postigli da razlika bude malo vise od 5cm.
Bez komentara.
 
Nazad
Vrh