ZMAJ kombajni

Mikron Cacak najpouzdaniji ,posaljes brzom postom ljudi rasklope konstatuju sta smeta kontaktiraju te i kazu cenu,hoces neces .
 
Mikron je dobra firma ali i ona ili ce kupiti delove u PPT ili ce biti iz Turske ali skoro da sam siguran da ce biti turski delovi koji se zna kakvi su.
 
Dobra ali i ona ce,sta?Gospodo seljaci(sto bi kazala veterinarka u sekuli)zasto odma komentar i pedrasuda u negativnom kontekstu.Licno sam bio u firmi i mogu vam reci da je ozbiljna za razliku od onih trstenickih radionicica.Ne mogu da 100%garantujem ali na osnovu vidjenog sumnjam da bi tako neozbiljno radili i na svaku njihovu reparaciju bilo kog dela daju 1godinu garanciju.Uz svo postovanje prema vama sto kometarisete smatrao bi se neposteno da nisam izneo ovo moje zapazanje sto se tice ove firme.
 
Jbm li ga je l' je radionica vrhunska ili je šupa,ali pumpa je za jaaaako kratko vreme posustala,a cena remonta je iznosila.... Mnogo. Nemam ništa od toga da ih pljujem ili da ih uzdižem,ali je ovo činjenično stanje.
 
Sličnu situaciju sam i ja prošlo leto imao na Z-142. Kad sam radio generalnu na motoru promenim i semering na pumpi da bi ubrzo potom pumpa baš "propišala". Za narednu sezonu lepo skinem pumpu i odnesem i Bačku Topolu na vašar, firma Mikron i tamo menjam za "remontovanu" uz doplatu od čini mi se oko 8000 din.i garancijom od godinu dana.
Počela žetva i meni drugi dan pukne pogonska osovinica pumpe.........Sva sreća pa imamo lokalnog trgovca kombajnima u gradu pa odem kod njega i uzmem neku polovnjaču koja je i danas na kombajnu !!!
Sledeći vašar sam poneo tu polomnjenu pumpu i naravno zamenio je za drugu koja i danas stoji u rezervi.
 
Pumpe za Zmaja koje su ispod 150.eura.se po pravilu ne remontuju jer je njen sklop iznutra vrlo prost ali i dovoljno komplikovan da to uspesno moze odraditi samo Petoletka i dobar deo radionica po Trsteniku zato sto su to skoro sve bivsi radnici sa velikim iskustvom,a cilindri i razvodnici mogu i u domacoj radinosti jer se tu najcesce menjaju samo gumice.
 
Poslednja izmena:
Jbm li ga je l' je radionica vrhunska ili je šupa,ali pumpa je za jaaaako kratko vreme posustala,a cena remonta je iznosila.... Mnogo. Nemam ništa od toga da ih pljujem ili da ih uzdižem,ali je ovo činjenično stanje.
To je zato sto su delovi turski ili ko zna kakvi istocni.Ja kad sam radio pumpu na mom Zmaju nosio sam direktno u PPT.Kad su me uveli u pogon zamalo nisam pao.To je jedan kompleks od cini mi se milion masina.Jos su i jako ljubazni,dok cekas na pregled dobijas kafu,sok.Inace gumice cilindara menjam sam,ima ih u prodaji i to nije problem nikome da zameni.
 
Ovaj je 1988.g.

Da mi je ovakav naci, nitko sretniji ;)

fotografija0036w.jpg


fotografija0018.jpg


fotografija0021j.jpg


fotografija0022.jpg
 
Nazad
Vrh