ZMAJ kombajni

Koje si godine počeo proizvodit zmaj 141 ?

Kod nas na forumu jedan tvrdi da ima zmaja 141 iz 76. god ? :sta:
 
zbog cega sipate antifriz u hladnjak kombajna,kad ne radi preko zime?Ja na moji ispustim i tolko,kad sam ga kupio imao je u sebi antifriz i onda preko leta vise dize temperaturu nego obicna voda.
 
kad je antifriz ne hvata se kamenac u bloku morora i hladnjaku a sa vodom posle nekoliko godina uhvati se kamenac posebno u hladnjaku pa se onda pocne da grije.
ja sam u jednom kombaju dobijo vodu i nabijo mi je temparaturu nosijo sam na ciscenje hladnjaka u njemu je bilo vise od 1.kg kamenca posle toga nije mi nabijo temparaturu sve bilo normalno.
 
Za sve koji imaju 141-2...i ako ispustite vodu iz hladnjaka preko zime,upalite da malo motor radi,da izbaci jos neki deo vode,a zatim zatvorite slavine i naspite 2litre razredjenog antifriza da se pomesa sa delom vode koji UVEK ostane na dnu...ovim cuvate hladnjak...
 
Najbolje rešenje vam je da skinete hladnjak dole i da ga preko zime držite u podrumu.Ćelije na tim hladnjacima stoje vodoravno tako da prilikom ispuštanja tečnosti iz hladnjaka uvek ostane dobra količina vode unutra.
 
Kad vec ovde pisete o tome imao bi jedno pitanje pa bi vas zamolio da mi odgovorite da ne brinem malo je :off_topic:.. Prve godine imam Zmaja 132 i ispustio sam vodu iz hladnjaka i iz motora vec odavno,ali me brine sad dali moram da ga upalim jednom tako da bi izbacio svu vodu iz bloka ili ne mora,termostat nema da znate.. I jos jedno pitanje molim vas Imam Clasa Mercatora prve godine u njemu nemam antifriz jer mi letos pukolo crevo pa ja sipao vodu,isto sam ispustio vodu iz bloka i iz hladnjaka jer se ispusta voda iz njega samo na dva mesta?? I jer moram da ga palim??Nema ni on termostat... Molim vas da mi odgovorite da ne brinem vise i ako mislite da je :off_topic: obrisite posle... Hvala unapred...
 
Za sve koji imaju 141-2...i ako ispustite vodu iz hladnjaka preko zime,upalite da malo motor radi,da izbaci jos neki deo vode,a zatim zatvorite slavine i naspite 2litre razredjenog antifriza da se pomesa sa delom vode koji UVEK ostane na dnu...ovim cuvate hladnjak...

te dve litre nemogu sacuvati hladnjak kako kaze Matic,ja takodje skidam svake zime hladnjak i u podrum iz dva razloga,prvo sto ga posle dobro operem sa obe strane a drugo sto ostane vode u celijama koje stoje vodoravno i neizadje i posle kalapisne hladnjak,sto je sigurno sigurno......a posle i lakse pri pranju kombajna da se opere motor i prostor ispod bunkera
 
Ako niste sigurni skinite mu i creva.Kod mene na Bourgoinu postoji samo jedno mesto za ispuštanje rashladne tečnosti a ono se nalazi na hladnjaku i za sve ove godine koliko je kod mene nije se desilo ništa loše po pitanju zamrzavanja i sličnog.
 
Plasim se jer sam Zmaja 132 kupio sa naprslim blokom bas od mraza pa necu da rizikujem.. A jer bi pomoglo da ih upalim? Joj dosta posla ima da se skinu hladnjaci pogotovo sa 132.. Hvala vam na pomoci nisam znao gde da postavim pitanje a muci me vec nekoliko dana sutra akcija bas kako ste rekli sipacu malo 100% antifriza u hladnjake a i upaliti kombajne...:ppozdrav:
 
Najbolje rešenje vam je da skinete hladnjak dole i da ga preko zime držite u podrumu.Ćelije na tim hladnjacima stoje vodoravno tako da prilikom ispuštanja tečnosti iz hladnjaka uvek ostane dobra količina vode unutra.
Apsolutno se slazem,ta vodoravna saca bas prave problem,ali ja praktikujem kao gore navedeno...svako je prica za sebe.
 
Nazad
Vrh