ZMAJ kombajni

Evo mog aaptera danas zavrseno sve i spreman za zetvu.Imam jedno pitanje kada sam namestio pogon bubnja sa onom kombinacijom sa lancem na punom gasu imam 420 obrtaja,da li je to dovoljno da dobro izvrsava ,a da ne lomi zrno?

2wf2ts0.jpg


35d87k2.jpg
 
@Vlada B.B
Koju kombinaciju lanca? Meni i na 300 obrtaja izvršava odlično, a loma imam 1,5%...

Evo današnjeg posla:
x5beyq.jpg


Stavljen lančanik na bubanj od 34 zuba i sa kombinacijom 19 - 34 dobijeno 480 obrtaja (tako sat pokaziva), a tako sam išao da uradim suncukret koji mi je ostao...
 
Pa po fabričkim podacima 19 - 34ima 468 obrtaja, nešto mi malo tih 420 za taj prenos... Ja sa 19 - 34 imam oko 480 obrtaja...
 
pa nisam nista ubrzavao.Prosle godine kad sam kosio suncokret motor je imao jako veliku turazu da nisam mogao da smanjim obrtaje bubnja pa mi je strasno ljustio.posle sam smanjio za nijansu i sad mi radi odlicno,a ovo drugo je ostalo kako je i bilo. U zitu kad skroz ubrzam bubanj dobijem nekih 900 - 950 obrtaja, u suncokretu sam najmanje smanjio na 400 i imao sam jako jako malo ljustenog ,a i dosta cisto je radio.a sada u kukuruzu mi je oko 420 obrtaja.
 
@ddragan
Slažem se da lom zavsi od samog kukuruza ali generalno što manje obrtaja manje i loma...

@miroslav k
Mislim da na biteru je standard 840, al i 850 nije strašno...

@Vlada B.b
A koji motor motor imaš u kombaju, S46 ili neki drugi?

Ovu sliku je član @kiraj postavio na strani 328, a ja je evo ponovo stavljam:


e8u2hk.jpg
 
Ja mislim da si ti njemu previše zavrnuo turažu, i da zato imaš na svemu manje obrtaja... Al ako dobro radi, onda ni nema veze...
 
ja sam stavio 16 52 i radi perfektno ima covek kod nas u selu pravi mali lancanik i pokazivami na satu 310 320 obrtaja kome treba nek mi se obrati na pp dacu mu tel
 
Znam da nije u temi ali mi je hitno da li neko zna gde ima da se kupi uredjaj za merenje obrtaja(Novi Sad,Backa Palanka i okolina)Hvala unapred.:ppozdrav:
 
da li su na z142 elevator zrna i povratne mase istih dimenzija i koliki im je kapacitet?hteo bi da stavim na krunjac posto mi se originalni puz skroz pojeo!
 
Nazad
Vrh