ZMAJ kombajni

E moj gosp. Matiću izgleda ko vam je uvalio taj katalog vas je pošteno zajebao pa možda je to od nekih stranskih modela pogledajte još jednom.
Nije od stranih,sigurno je od domaćeg Zmaja ali modifikovanog do savršenstva u kućnoj radinosti...............................................................................................................................................................................................................................................
 
Ja sam upravo završio sa modifikacijom :haha:, upravo su vraćeni slamotresi koje sam skratio za 50 cm, vidim da su na mom zmaju skinuli univerzalnu korpu koju inače nosi 143 ka, i stavili žitnu korpu.... sad moram i to da tražim, pa se pitam jel ima neko od drugara sa foruma i koliko bi koštala jedna solidna polovna....
 
Zna li neko za sta je ovaj izvod na 142?inace na svima je zablindiran...a cev vodi sa ventila konstantnog protoka...
35kil8n.jpg
i zamolio bih da ko zna nekog ko drzi polovne delove za Zmajeve kombajne da mi posalje broj,a moze i na PP.
 
da li je moguce da niko ne zna za sta je onaj izvod?
Moguce da je izvod za proveru pritiska pumpe ili sta vec.Da li je stalno pod pritiskom ili ne?Kod mene na 162 je bilo povecanje i smanjenje br.obrtaja bubnja iz kabine ali je to iskljuceno pa imam par takvih izvoda zatvorenih.Davno smo imali 142 pa sam vec i zaboravio sta sve ima na njemu.Vidi odakle i gde idu cevi i bice ti sve jasno.:ppozdrav:
 
Univerzalno sito.
Mislim da ga kod nas zovu "klos-ovo" sito.
Moze za strnine i za suncokret,gornje moze i za semensku lucerku.
 
Jedan majstor je na svoj Zmaj 142 namestio dzambo vrecu od vestackog djubriva.Okaci je i radi,kada je napuni otkaci je i zakaci drugu.Nije los sistem samo tu upada sve ne sami cokanji.
 
Ima(o) jedan kod na napravljen bunker na klajsonu ali mu se pretprosle godine upalio kombajn i izgoreo zadnji deo,a cuo sam da to nije bilo samo jednom da se upalio,verovatno se brzo napuni pa od trenja se zapali.
 
Nazad
Vrh