Zmaj berači kukuruza

otvarao sam poklopac hidraulike odma posle kupovine jer sam ga uzeo jeftinije nije hteo da pusta plugove u zemlju,a od koji traktor da trazim taj drugi kardan
 
e do mojeg de da ga nadjem na kosovu,nemam gde da nadjem kod nas.hvala na savetima pokusacu da nadjem ali sumljam :ppozdrav:
 
Auu sad tek videh lokaciju,onda ti je najjednostavnije resenje da ubrzas na beracu promenis 2 lancanika to moze svaki strugar da ti uradi.
 
Po meni je bolje rjesenje napraviti na neki nacin kardan na traktoru, a kosis travu, prskas, sijes pneumatskom sijacicom ko covjek... Bilo koji posao koji se radi kardanom je 5 puta laksi i 3 puta jeftiniji nego sa standardnim kardanom...
 
Ne odgovara od 542/549. oni imaju zadnji kraj kao 539, a 540 ima kuciste diferencijala kao i 560. Znaci ili duza osovina za 560/565 za koju do maloprije nisam ni znao da postoji) ili osovina i semering od 540...
 
Bobo je napisao(la):
Ne odgovara od 542/549. oni imaju zadnji kraj kao 539, a 540 ima kuciste diferencijala kao i 560. Znaci ili duza osovina za 560/565 za koju do maloprije nisam ni znao da postoji) ili osovina i semering od 540...
IMT 540 ima potpuno istu osovinu kardana kao 542 i 549 što znači da ni jedna ne paše na 560,565 i 577
 
Koliko si siguran u ovo da imaju istu osovinu kardana? nemaju isto kuciste diferencijala 540, 542 i 549, pa mislim da nije ni osovina kardana ista... Susjed u selu je uspio razbiti kucista lezajeva na 540 i mjenjao je proslo ili predproslo ljeto kuciste kompletno i pasalo je s 560, jedva ga je nasao...

577 je drugi par opanaka, za njega nitko nista niej rekao, al ovo za osovinu od 540 sam cuo od vise ljudi pa je valjda i istina.

Ako je vec do toga doslo koja pase, onda nek uzme s 558 i siguran je da 100% ide, jer ima kompletan zadnji kraj jednak kao i 560/565...
 
558 zadnji kraj i 560 zadnji kraj. U detalj jednaki. Razlika je u felgama i reduktoru kardana...

560 i 565 s mokrim kocnicama imaju zadnji kraj kao 577, ali obicni ne...
 
Drugovi hto bih da pitam koja je razlika izmedju teskog i lakog tarupa na beracu 222,i moze li da se prepravi tezak u laki, hvala.
 
Nazad
Vrh