Zmaj berači kukuruza

Kod mene opet problem na 223 (jedan za drugim) napustio branje iz razloga sto mi se komusina lisce i sve drugo osim kukuruza skuplja na komusackom stolu kao da nema vjetra uopste a pokusavao sam ga na sve nacine usmjerit nebil uspio nekako izbacit to sve van
Kad se tu nagomila mnogo toga onda
 
Kod mene opet problem na 223 (jedan za drugim) napustio branje iz razloga sto mi se komusina lisce i sve drugo osim kukuruza skuplja na komusackom stolu kao da nema vjetra uopste a pokusavao sam ga na sve nacine usmjerit nebil uspio nekako izbacit to sve van
Kad se tu nagomila mnogo toga onda
To su ti čari ovogodišnjeg branja.Pregoreo tulaj i ljuštika pa se sve tako skrjano transportuje.
 
Namontiraj one zvezde kao dodatak iznad eliminatorskih valjaka.
Ne mogu da shvatim da to ima nekog bitnog efekta jer sta ce oni da dohvate kad eliminatorski valjci nista skoro ne izbace da bi te zvezde dohvatile, ja bih pre pokusao iznac resenje da li i kako pojacat ili usmerit vetar premda je konstruktor stavio vrlo mali izlaz sa strane komusackih valjaka. Cini mi se da je tu siri otvor da bi iveter imao dosta vise efekta jer ovako niti tu vidim da znacajno izbacuje ljustiku niti iznad eliminatorski valjaka. Te valjke i da skinem potpuno nebi se primetila razlika
 
Kod mene opet problem na 223 (jedan za drugim) napustio branje iz razloga sto mi se komusina lisce i sve drugo osim kukuruza skuplja na komusackom stolu kao da nema vjetra uopste a pokusavao sam ga na sve nacine usmjerit nebil uspio nekako izbacit to sve van
Kad se tu nagomila mnogo toga onda
Beri dok nije presuva kukuruzovina, dok je vlažna od rose, ako je ima noću.
 
Ili namontiraj jedan tank sa vodom da kvasi kukuruz pre nego što udje u berač .
Ovo sam napisao iz šale do koje mi uopšte nije,dtabljika je izgorela,trula,puca,lomi se... Ili noću da radiš ako ima rose,po mokrom ili da odustaneš od branja.
Koliko god da te nervira sav taj posao ISKLJUČI BERAČ pre nego bilo šta počneš da odgušuješ. Srećno.
 
Pozdrav , tek smo ove godine kupili berac , u pitanju je zmaj 212 , obrao sam jednu njivu oko 50 ari u brdu , i pokazao mi se ok sve sem , sto jedan kais spada , tj izvadio sam ga zadnjih 15-ak ari , i zavrsio posao na jednom , sad da li je pametno raditi sa jednim kaisem , ili da kupim nov ,pa da pokusam njega staviti ..Inace prodavac mi rece da je on radio isto sa jednim kaisem jedno vreme , i nije bilo nikakvih problema ,,
 
Nije dzabe projektovano da budu 2 kaisa. Taj sto spada ili je prestar/nategljen ili nije odgovarajuci. Bolje kupi par remenja a taj ostavi za rezervu.
 
Drugi i nema, tu ide drvoredni ako je sve kako treba nece ispadati ni obicni samo moraju oba biti isti da mogu jednako da se zategnu
 
Ako se ne varam kod mene na Gitaricu nije dvoredni nego 2 odvojena 🤔
U svakom slucaju zato sam mu i savetovao da kupi 2 nova a da taj koji mu ne ispada ostavi za rezervu za slucaj da neki pukne.. Taj sto spada moze da baci verovatno..
 
Nadjoh sliku na internetu, 2 komada:
slika-830500-62e405f7bb276-velika.jpg
 
Pozdrav , tek smo ove godine kupili berac , u pitanju je zmaj 212 , obrao sam jednu njivu oko 50 ari u brdu , i pokazao mi se ok sve sem , sto jedan kais spada , tj izvadio sam ga zadnjih 15-ak ari , i zavrsio posao na jednom , sad da li je pametno raditi sa jednim kaisem , ili da kupim nov ,pa da pokusam njega staviti ..Inace prodavac mi rece da je on radio isto sa jednim kaisem jedno vreme , i nije bilo nikakvih problema ,,
tu ide dvoredni a ne 2 komada, zato i spada
 
Kod nas na (skoro pa) isti berac pre 20g kroz 15g nikad problema 2x1. Kasevi menjani u paru. Berac i dan danas u funkciji, ne koristi se godinama…
 
Nazad
Vrh