Zmaj 141,142 Opšta tema.

Meni je rekao trgovac rekao da je od perkinsa šestaka mada mi izgledao kao da ima mali šešir koji otvara. Bilo je to otprilike prije 5-6 godina. Pošto je u vodoravnom položaju izbušio rupicu i okrenuo je gore.
 
na 142 imam motor od mercedesa om352 i zracni filter mokri onaj sa posudom za ulje e sad od cega bi pasalo kuciste kompletno da stavim pa da zamijenim da bude suvi
 
A šta ti se tačno ne sviđa kod mokrog filtera? Jer ja ko i većina imam suvi, pa sam razmišljao da stavim mokri, jer ovaj suvi tokom rada se zaprlja toliko da bi ga u sred dana trebalo opet izduvavati...
 
Pa da, razmišljao sam o tome, i divani sa miletom o tome, i nikad da se nakanemo.. Ili to ili ću uzeti motorni duvač za lišće i ko i svi izduvavati kombajn na njivi pa može da pozluži i u ove svrhe...
 
Imam Top Spin i to mi je jedna u nizu promašenih investicija.Koštao kao Sv.Petra kajgana a filter blindiran svakoga dana.Menjali filter na podne , izduvavanje i svašta nešto i onda nam puk'o film i namontiramo periskop koji je koštao 1.500 rsd plus malo rada i konstruisanja nosača.Sada filter izduvam svakog trećeg ili četvrtog dana čisto reda radi a bude uvek čist i to sada u kukuruzu.
Kiraj ne znam, mi smo sami skontali a problem je bio naći cev tog promera pa je uzeta od oluka. 😁 Ima na netu snimak mog kombajna sa sve periskopom da se vidi ideja a neko me je i pitao od čega je cev.Sa Dragišom sam pričao u vezi traktora a kombajn nismo pominjali.
 
Imam Top Spin i to mi je jedna u nizu promašenih investicija.Koštao kao Sv.Petra kajgana a filter blindiran svakoga dana.Menjali filter na podne , izduvavanje i svašta nešto i onda nam puk'o film i namontiramo periskop koji je koštao 1.500 rsd plus malo rada i konstruisanja nosača.Sada filter izduvam svakog trećeg ili četvrtog dana čisto reda radi a bude uvek čist i to sada u kukuruzu.
Kiraj ne znam, mi smo sami skontali a problem je bio naći cev tog promera pa je uzeta od oluka. 😁 Ima na netu snimak mog kombajna sa sve periskopom da se vidi ideja a neko me je i pitao od čega je cev.Sa Dragišom sam pričao u vezi traktora a kombajn nismo pominjali.
Kak9 izgleda taj periskop , kako si ga namontirao
 
Nazad
Vrh