Zimsko Prskanje

Jutros sam uspeo nesto jabuka i krusaka da oprskam na okucnici, utrosio sam 1l plavog ulja od glaneike cisto radi probe...

Neko je cini mi se vec rekao da se lose mesa sa vodom,i tacno, kada se naspe u vodu to je kao motorno ulje, bezi grudva se i pada na dno katastrofa...ali resen je problem, uzeo sam pet bocu od 1.5 litar i u njoj pravio shejk :haha: promucao sam je do besvesti i grudve su gotovo nestale, mada nije bilio idealno opet na dnu boce kada se malo saceka pocinje talozenje, ali ne ono klasicno mislim na bakar, nego bas grudvice bakra...

tako nikakao ne sipajte plavo ulje pravo u rezervoar prskalice prvo ga shejkujte u pet boci pa onda...

posle toga sam nastavio sa starim orudjem galmin+cuprozin+cipkord, cuprozin ne da se rastvara u vodi ma topi se kao secer, ma kao puter :D...
 
A sada ova kiša kao poručena, naravno ako kod vas pljušti kao kod nas :udri:, flaša od vode-vode, veliki grlić, zapremina 1,5 l i samo šejkuj :ppozdrav:, dok ti isprskar jednu, zaposliš nekoga iz kuće da ti šejkuje drugu i tako u krug, tako je bar kod mene, stigla je i digitalna vagica, pa se sada otrovi mogu lepo u gram razmeriti :D
 
nema sreca jace kise , danas smao malo pocne sitna i pokupi prasinu i stane...

pa gde bi bez vage sa praskastim materijama u vecim pakovanjima... :D
 
@pele znaš kako kažu da nema džabe ni kod babe ::namigivanje::, ja msm da je najkompletniji free program :D
_________________________________________________
@Dragojlo do sada sam uzimao od komšije vagicu i razmeravao, kada smo već kod toga da li neko zna gde sse može kupiti plastična menzura ? :sta:
 
matke. je napisao(la):
@pele znaš kako kažu da nema džabe ni kod babe ::namigivanje::, ja msm da je najkompletniji free program :D
_________________________________________________
@Dragojlo do sada sam uzimao od komšije vagicu i razmeravao, kada smo već kod toga da li neko zna gde sse može kupiti plastična menzura ? :sta:

Imam ja kod mene u radnji plasticne menzure, 1 l zapremine,bazdarena dobro oznacena i kosta 980 din.Ako hoces mogu da je slikam i da je okacim ovde pa ti pogledaj da li ti odgovara ili ne?
 
Jeli iko uspeo da poprska ovih dana,ovo je haos.Kako stojite sa pupoljcima na kajsijama,da ne zakasnimo sa uljem?
 
pele je napisao(la):
Jeli iko uspeo da poprska ovih dana,ovo je haos.Kako stojite sa pupoljcima na kajsijama,da ne zakasnimo sa uljem?
Meni je juce covek koji mi reze voce rekao da je za polivanje uljima za kajsiju i visnju kasno.Da sacekam neki dan pa da se prska protiv monilije.
 
sta vec kasno za visnju i kajsiju:haha:? nista jos nije krenulo. ja jos nisam oprskao sljive valjda ce biti ok ove nedelje stace kisa :sta:
Post je spojen: [time]1300617006[/time]
_________________________________________________
ovaj smesko je upo slucajno ::lose:: interesuje me dal mogu jos da prskam visnju?
 
Pa dobro ija mislim da imajos fore do kraja sledece nedelje.Mozda je kasno za rane sorte kajsija naprimer Nju Dzersi ili Ananas.Ajde da jos neko da svoje misljenje!
Post je spojen: [time]1300619900[/time]
_________________________________________________
matke. je napisao(la):
@pele znaš kako kažu da nema džabe ni kod babe ::namigivanje::, ja msm da je najkompletniji free program :D
_________________________________________________
@Dragojlo do sada sam uzimao od komšije vagicu i razmeravao, kada smo već kod toga da li neko zna gde sse može kupiti plastična menzura ? :sta:
Popicemo nesto posto si mi svakako i komsija!
 
Pa bogami msilim da je sledeca nedelja zadnji voz za zimsko prskanje, sve zavisi od sorte koja je ranije kada cveta i sl...sve dok pupoljci ne puknu moze se prskati, ja sma pre neki dan oprskao jabuke i kruske i nesto visanja, na kojima je bila zelena tacka, pupoljci smao sto nisu pukli, danas sam gledao malo po stablima, ipak je usporila ova hladnoca dalje pucanje pupoljaka zato sada kada ugreje od utorka pun gas u vocnjak i prskajte, ako je se po neki pupoljak i otvorio nista strasno ako nije veca kolicina znaci od i preko faze misijih usiju to je kasno, sve pre toga samo prksajte ovo je jako vazno prkanje i ni slucajno nemoj da ga izoztavite...

:ppozdrav:
 
Ja planiram čim stane kiša, utorak sreda četvrtak, kajsija i trešnja, nadam se da nisam zakasnio, nisam bio 5 dana na placu da vidim pupoljke...
 
Zahladelo je dobro, mislim da nece biti velikih problema i da cemo to da odradimo od utorka pa do kraja naredne nedelje, najavljuju bas leo i toplo +16 :cool:
 
I ja mislim da je sledeća nedelja odličan tajming, taman se neki pupoljci malo otvorili a neki ne, temperatura dobra, prestanak kiše...ko nije oprskao nek hvata po meni zadnji voz tokom nedelje :bravo:
 
zdravo,cesto pratim forum i to najvise teme vezane za vocarstvo,posto sam skoro poceo da se time bavim 350 bresaka i 80 kajsija,pa me interesuje kad ce se na bresjvi odprilike pojaviti zelena tacka
 
Evo kupih i ja galmin, cuprozin i cipkord :D


Prvo pitanje, na ovom galminu je "apotekar" napisao koncentraciju 3-4% da nije to jako?

Drugo, zanima me u čemu vi mešate sastojke, kako da napravim po 7 litara za prskalicu ručnu za mlade voćke, a stare ću atomizerom, moram da vidim koliko ide...
Najlakše bi mi bilo barem 50 litara, najlakše zbog odmeravanja ali u šta...

Uzeo sam špric da mogu da merim količinu :)
 
Znam da šljiva treba malo jače, al valjda 3-3.5%, meni treba za kajsije i trešnje, tek nekoliko jabuka i šljiva, malo loze, badema, dunja tako po jedno drvo od svakog imam :)
 
oktopod je napisao(la):
Evo kupih i ja galmin, cuprozin i cipkord :D


Prvo pitanje, na ovom galminu je "apotekar" napisao koncentraciju 3-4% da nije to jako?

Drugo, zanima me u čemu vi mešate sastojke, kako da napravim po 7 litara za prskalicu ručnu za mlade voćke, a stare ću atomizerom, moram da vidim koliko ide...
Najlakše bi mi bilo barem 50 litara, najlakše zbog odmeravanja ali u šta...

Uzeo sam špric da mogu da merim količinu :)

Galmin idi 2-3%, napravi sebi meru neku casu od 2.5dl ili 3dl zavisi koliko ces da ides za galmin, za cipkord spric, a za bakar je najbolje ako imas manju preciznu vagicu po mogucnosti digitalnu...od prilike cuprozina 35g stane na jednu dobru punu supenu kasiku orijentacije radi...

A sto se tice te tvoje pumpe od 7l, zanimljivo da nije od 10l ,ali nema veze onda mesaj u nekoj kanti rastvor 10l vode i sve lepo promesas ionda sipaj u pumpu pa koliko stane...bakar najbolje sejkuj u pet plasticnu bocu od 1.5 ili2l, naspi pola vode i dobro izmuckaj i to je to, posle dodaj glamin pa cipkord i stemaj...

:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1300653189[/time]
_________________________________________________
za sljivu ja ne idem vise od 2.5%, samo na krusci idem 3%...sve ostalo 2-2.5%
 
Nazad
Vrh