Zetor

Ako je okrenuo leteci cisto sumnjam da ti je ok klipnjaca a ne vidi se dali je ok ako je ne skines a rukavac radilice bi premerio da vidim dali je u toleranciji . Ovo sve povlaci skidanje glave . Ovako bi ja postupio e sad mozda nisam u pravu . Dali je imao pritiska ulja jer treba nac uzrok zasto je pokrenuo lezaj .
 
skinuo sam donji ležaj spržen i skinuo cemetaciju nije izrisovao radilicu ,dok nisam to skinuo nije mogo da se okrene motor to jest radilica ,a kolika je tolerancija jer nezna koja je specijala rađena kad je radoio generalnu pre 10 i kusur godina,glavu skidamo sutra da proverimo malu pesnicu
 
pozdrav dragan,bez obzira sto nisam vlasnik zetora nego ursusa a to mu je isto,moje misljenje je,dizite glave,proverite klipove,klipnjace karike,hilzne,proverite lezajeve na radilici,bez obzira ako nema risove a,ako je pomodrela-poplavela nije dobro,sada je pitanje sta hocete i sa koliko para hocete da to odradite da bi bilo dobro,na vama je da odlucite,pozdrav,sretno.
 
pozdrav kolega kole znam da je zetor - ursuz isto jer se nude i uklapaju delovi od istih ,to proverucu sutra kad odem do komšije hoce sa što manje para u stisci je sa novcem ,ovo za radilici i boju sam smetunuo sa uma hvala na podsecanju jer zadnji (3) bio suv osušio se od temperature jer je u radu promenio zvuk i izbacio paru na iber lauf po njegovoj prici i odma ga ugasio dok mu doneli ulje da dosipe i pokišao da ga upali vec stego radilicu tek kada sam mu oslobodio klip mogla da se okrece
 
dragan,opet cu dati neko moje misljenje kada je prica vec takva kako ti kazes,ali opet je mac sa dve ostrice,sto znaci,pitanje dokle ce trajati ali sigurno bi trebalo biti bolje nego sto je bio,pa onda,proveriti lezajeve na radilici svi u maloj pesnici,dali imaju riseve i dali su poplaveli-izgoreli,bas nebi valjalo ga jeste,ako nije,promeniti sve lezajeve u maloj pesnici,promeniti karike(naravno,iskontrolisati,klipnjacu i klipove,hilzne,skinuti glave,obraditi glave,novi dihtunzi glave,novo ulje u motoru sa filterom,obavezno dobro oprati-ocistiti kuciste viltera fazduha i sami filter vazduha,dosuti cisto ulje,mislim da bi bilo to to,za pare koje nema dovoljno za ful generalnu pa da dobije ljucki masinu,a i ovako je znak pitanja,mozda sam nesto i preskocio,drugi neka doda ili neka pomogne..
 
svaki svet je dobrodošo jer sa tim se prvi put srecem i da znam šta da se gleda i rešava problem išo razgovor u smeru šta da se odrati i kako sutra nastavak rasturanja ako hoce da se odradi ovo šti predlažete kao sanaciju problema ili neka skrpi pa neka mu je bog u pomoci posle ako napravi veci karambol .
 
mnodo je skatljivo ovako nekom objasnjavati jos pogotovo ako taj neko bas se nista ne razume,najbolje je na licu mesta,no,ajmo da probamo ovako,pa cemo videti kako dalje,bemliga,ma nece veci karambol ako ga pazi,da ima ulja i redovno da menja sa filterom,i na kraju da ja tu nesto ne pametujem itd,vama ce se samo pokazati koliko para mora da se ulozi ili da tera dokle tera ili da bude ful.i tu nema mnogo price,imao on lovu ili ne,menije zao ali tomuje neminovno,dakle,vama je karter verovatno otvoren?!poskidati redosledom i beleziti necim male pesnice,klipove-set,sa dobrom lampom pregledati lepo radilicu gde bi trebalo doci novi lezajevi,nebi bilo pozeljno pomesati svaka dolazi na svome mestu gde je i bila,obavezno provera hilzni,tj.sve odreda,a ako je vec u karteru i sistemu stvorilo takozvanu emulziju(belo)oprati ceo sistem od uljne pumpe pa do kucista uljnog viltera,nemogu bas sve da se setim kako bese ide,to sam nesto radio kod jednog prijatelja odavno slicna situacija...
 
kole dv razumem se ja pomalo u mehaniku nego nisam radio sa zakovanim motorom i karabuđenjem da to ide ja znam kako treba to sad da se odradi motor dole i da se odradi ljudski i da sve bide tip top da je produvo pa da se samo zamene karike ajde de nego ia sam kažeš ovo sve rasturaš da ga uradi a od pazenja nema tu ništa to komša tera kao tuđe sta sa njim nije radio dobro je i traktor citav a i on sa njim,šta misliš ili mislite da li su otišli i ležece ležajevi a za to belilo ne vidim ga skinut karter još sinoc
 
da stego klip radilicu i na njemu okrenuo lezaj vido se odmah koji je klip u pitanj cim se skinuo karter i sito uljne pumpe ceo suv i mislim da je promenio boju sav je kao kad si grejao gvožđe i spala sava rđa sa njega,sad može da se pomera radilica a koliko je još šta još oštetilo neznam nema ga da zove da nastavimo rad iil se uplašio rada :osmeh:
 
dragan,tu bi trebala ful generalka,tu vise nema price,sve sto sam napisao je veoma nezahvalno,situacija je veoma zeznuta,neka vam je Bog upomoc,nadam se da ce ti se komsa opametiti.barem malo,posle ove nepaznje?!srecno..
 
kolega kole nije se opametio skrpio ga zamenio samo ležaj to mu odradio jedan majstor imao ostao mu od neke genralne moguce da uzet neki komplet pa ostao višak sipo izgledami ono isto ulje i samo ce dodati malo novog kolikom mu fali i vozi miško ,hvala vama na savetima bar sam nešto novo saznao i da znam šta kako ako se nekom tako nešto desi .da se nadovežem na post iz teme ursuz ovom da daš nakovanj i njega bi ušinuo i slomio neka mu je bog u pomoci nevredi coravom pokazivati a gluvom pricati . hvala na pomoci :ppozdrav:
 
Kome mislis pomoc nema potrebe a kome be trebao pomoci ne vredi tj dzaba trud . Mnogo puta video do sad .
 
Samo bih ovde dodao da za 4911 (kao i 5911/6911) pase vecina delova sa 5011 (6011/7011) bar kada su motor i hidrualik u pitanju (ovo znam sigurno posto sam kupovao delove).
Cak sta vise na nekim upustvima za 50/60/7011 cete videti i da je motor oznacen kao 4901 (kao na 4911).Jedina razlika je sto je kod 5011 postojala mogucnost ugradnje grejaca za zimsko paljenje i sto je menjac pomeren na patos....5211 je vec druga prica i tu je bilo nekih promena i "tumbanja"...
 
Nazad
Vrh