Zatvaranje zimske brazde

Ma ko jos ima para za vestak...Salim se vestak unosim samo u jesen i u setvu eventualno u spartanje.Zbog nemastine u zadnje 2 godine samo u setvu.Ja sam odavno prestao da jurim prinose po hektaru vec samo dobit po 1 hektaru.Ako uspem da svedem ulaganje na 60posto od dobijene neto zarade ja sam na *konju*.I naravno da nije svako zemljiste isto,neko mora da se predje nekim spremacom ili drljacom.Ja sam i prosle godine prelazio gde su stajali smetovi bilo je dosta tvrdo za normalnu sejalicu sa ulagacima vec da imam diskosni ulagac i tu nemora da se sprema.Ovako to izgleda.
17xy5x.jpg
35d9942.jpg
 
Ljudi spremate li se?Ako vreme bude po prognozi mi u ponedeljak startujemo_Oranja su pocela da bele polako,a od ponedeljka najavljuju kosavu tako da ce moci da se radi sigurno.
 
Kod nas neće moći bar još nedelju dana, danas nosio lovcima hranu za divljač pa sam obišao atar i fala bogu nema nigde vode po dolovima.
 
On je uvek kritičan, kod nas su prošle godine uradili dva nova kanala i to pomaže dosta, baš gde sam se nadao da ima ono nema vode ali tek dolazi kritični period.
 
Pa kad da izmrzne kad smo, vecina, skoro pre mesec ipo dana uzorali, neko i kasnije, a mraza jedva i to po malo ujutru! Bice zajebano!
 
Dobro si primetio,ove busike što se vide na slikama su od smrzle zemlje,koje su već u popodnevnim časovima počele da pucaju kada ih je sunce dohvatilo,valjak na septospremaču je podignut skroz da bi se uradilo što dublje(zato je i izvaljivalo te busike) .Na toj parceli se seje krompir za 15 dana.
 
Vasovac zemlja je još smrznuta, sačekaj da prođu ovi jutarnji mrazevi koji su još dosta jaki a dnevna temperatura je mala, mraz cedi vlagu u površinski sloj i za sad je to još mokro.
 
Vasovac zemlja je još smrznuta, sačekaj da prođu ovi jutarnji mrazevi koji su još dosta jaki a dnevna temperatura je mala, mraz cedi vlagu u površinski sloj i za sad je to još mokro.
kod mene je zemlja takva,kada ova mokra busika smrzne pa se posle osuši od nje se napravi pepeo,a ako bi ostavio da se osuši a da nesmrzne ničim je nebi razbio. Zato sam sada radio iako je vlažno da bih uhvatio još ovo malo mrazeva što će biti narednih dana,a od sledeće sedmice ponovo javljaju za kiše i temperature u plusu tako da mi je ovo bio zadnji voz krompir treba posejati oko 5 marta
 
Nazad
Vrh