Zastita kosticavog voca od monilije cveta i ploda

Izludit ce me ovaj u apoteci... Kaze da se mogu mijesati... Ipak prskat cu prvi put samo kubikom u cvatu... A kada opadne vecina onda insekticid... Mogu li ga mijesati sa signumom?

Ne mozes ni sa Signumom, heheheheh. Odradi u dva navrat, moja preporuka : Akord+Dimetogal i onda kad vec skoro sve ladice cvijeta opadnu uradi Mankogal + Slavol VVL i to ti je top.

Mankogal ti je protiv plamenjace i supljikavosti lista a Slavol VVL prihrana preko lista.
 
izludit ce me ovaj u apoteci... Kaze da se mogu mijesati... Ipak prskat cu prvi put samo kubikom u cvatu... A kada opadne vecina onda insekticid... Mogu li ga mijesati sa signumom?

Ne mozes ni sa signumom, heheheheh. Odradi u dva navrat, moja preporuka : Akord+dimetogal i onda kad vec skoro sve ladice cvijeta opadnu uradi mankogal + slavol vvl i to ti je top.

Mankogal ti je protiv plamenjace i supljikavosti lista a slavol vvl prihrana preko lista.
Kako bre ne moze da mesa Dimetogal i Signum? Ja koliko vidim u uputstvu za Signum moze...
 
Na signumu pise da moze... Na kubik plus pise da ne moze...

Sent from my F3111 using Tapatalk
 
Ja sam gledao na sajtu BASF SIGNUM pise da ne moze !!!
A kada sam pogledao tvoj post da si napisao da moze, udjem na ono uputstvo koje si ti postaio i vidim pise da moze.
Ipak mislim da proizvodjac ne bi smio da grijesi.
 
Ja imam Demetogal od prosle godine, i planirao sam Signum da dodam, tako da cu morati da pozovem Basf-ovu tehnicku podrsku da pitam....
 
Zvao Basf, niko se ne javlja, zvao Chemical Agrosava, njihov savetnik mi kratko rece da Dimetogal i Perfection imaju istu osnovu ali drugaciju formulaciju, tako da treba biti oprezan, u nekim situacijama Signum pri primeni sa Perfectionom moze dovesti do fitotoksicnosti....Zato na njihovom sajtu pise da se ne mesa sa tim proizvodom, a posto Dimetogal nije naveden ja cu ga koristiti, samo da prodje ovih par dana sa kisom...
 
Ja sam tako isto jedne godine pogrijesio sa Dimetoatom i Mankozebom, jer je u brosuri zastite galenike stajalo da se mogu mjesati a kad se pogleda u uputstvu Mankogala kaze ne moze sa Dimetogalom. Tako da se sve mora provjeriti vise puta, jer ovdje ocigledno j... lud zbunjenog. heheheheheh.... I da napomenem, nisam imao pojave fitotoksicnosti prilikom ove greske.
 
znači da greške nema, ja uvek mešam mankogal i perfektion u šljivama i nema problema
 
Mankogal i perfection sam i ja koristio godinama unazad u precvetavanju, mešao i nisam imao problema bez obzira što piše da ne može. Prošle godine sam i zvao zaštitara iz BASF-a i on mi je rekao da može ali da se perfecton radi u propisanoj dozi od 1l na 1000 litara vode ne više od toga.
 
- - - - - - - - - -

ja stavljam litar na 800 litara vode, toliko trošim po hektaru
 
Ljudi prskao sam visnju u subotu,cvetovi su bili 30-40 % otvoreni. Sad je u punom cvetu,ali ne znam dali cu moci sutra da oprskam od ove kise. Jel da pokusam sutra ujutru da prskam,ako ugrabim malo suvog vremena,ili da cekam da prodju padavine u cetvrtak-petak?
 
Čekaj da prodju kiše
Ljudi prskao sam visnju u subotu,cvetovi su bili 30-40 % otvoreni. Sad je u punom cvetu,ali ne znam dali cu moci sutra da oprskam od ove kise. Jel da pokusam sutra ujutru da prskam,ako ugrabim malo suvog vremena,ili da cekam da prodju padavine u cetvrtak-petak?
 
Mankogal i perfection sam i ja koristio godinama unazad u precvetavanju, mešao i nisam imao problema bez obzira što piše da ne može. Prošle godine sam i zvao zaštitara iz BASF-a i on mi je rekao da može ali da se perfecton radi u propisanoj dozi od 1l na 1000 litara vode ne više od toga.

Jeste, potvrdjujem isakustvo i ja sam mnogo godina unazad za sljivu i jabuku koristio sistemin, perfektion, fosfamid zajedno sa mankozebom ( bilo je vise proizvodjaca) i ni jednom nisam imao problema.
 
Da li bi sada posle ovih kisa trebalo prskati i protiv monilije grancica i cveta i protiv sljivinih osa.
Taman sljive zavrsavaju cvetanje, bar u Vojvodini .
 
U precvetavanju za visnju mogu li da prskam kubikom plus i kojim insekticidom ?
 
Nazad
Vrh