Zamena gumenih valjaka

STRALE

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2010
Poruka
52
Odg: zamena gumenih valjaka

ja ne radim mnogo uradim oko 50 ha sa mojim 222s. radio sam remont pre 6 god i prijatel koji je radio u zmaju doneo mi original gume evo mogu bar jos dve sezone!

gabricn

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2009
Poruka
799
ja sam pre imao one sa duzim gumama iz 3 dela mislim a pre dve godine sam stavio ove sitne.One duze je bio malo problem skinuti ali uspeo sam sve bez secenja :D .Stavljanje novih sam radio tako sto stavim 3-4 komada pa nabijem sa cevkom i tako do kraja,vratilo na koje sam stavljao gume sam malo namazao uljem da lakse klize ::namigivanje::

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
30.504
Ulje hoće da nagriza gumu.Najbolje sa nekom tečnošću za pranje posuđa Fairu,Taš bilo koji nije važno i klizi kao podmazano :D

dejan 77

Član
Učlanjen(a)
8 Sep 2010
Poruka
1.877
ili sapunica a imas i sredstvo za montiranje guma(isto sapunica u komercijalnom pakovanju) pitaj vulkanizera da ti da malo

b_a_t_a

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2009
Poruka
756
Da li bi valjalo da se umesto metalnih komusackih valjaka stave svi gumeni?Da li je neko to radio i ako jeste kakva su iskustva?

Bubu

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2007
Poruka
5.464
Ja sam hteo to da uradim pa sam razgodio jer je drugar probao pre nedelju dana na samohodnom ZMAJ beracu pa je morao da skida i da vrati metalne valjke jer je zdravo dobro krunio kukuruz kao da je za to pravljen...

b_a_t_a

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2009
Poruka
756
Ja sam skoro menjao,a mogao bi ponovo,a obrao nekih 30-ak jutara.Sve gume pocele da se raspadaju. :zli:

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
30.504
Loš kvalitet definitivno.Svi se kunu da su im gumice najbolje na svetu pa još im i guma od koje prave uvoz iz Slovenije pa lažu li lažu.
Ove godine sam veoma zadovoljan sa proizvodima firme Tip-Top iz Čoke,jesu malo skuplji od ostalih ali nema zime i problema.

vlajko0209

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2010
Poruka
122
Ja sam menjao na 222 umesto metalnih stavio sam gumene valjke,ako je kukuruz dobar,krupan klip onda nema problema odlično čisti i ne kruni,čim je kip malo sitniji odma kruni.To su moja iskustva,vratio sam se na metalne valjke.

Okrim

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2009
Poruka
668
@ leka

Adresa TIP-TOP radionice je V. Karadžića 32, Čoka, vlasnik je Molnar S, Ferenc, a telefon je

0230-71-379 a mob. 063/85-15-719

To su bili brojevi kada sam ja nosio valjke da mi urade, nadam se da ih nisu menjali, a bio sam jako zadovoljan kvalitetom.

P:S: Leka, isključi Caps Lock da nepišeš sve velikim slovima.

Pozdrav od Mirka iz Kule :cao:.

milos bota

Član
Učlanjen(a)
1 Sep 2009
Poruka
2.311
leka je napisao(la):
miroslav k je napisao(la):
Camel Driver je napisao(la):
Najbolje da odnesite u coki kod TIP-TOPa da oni promenu ili negde u vasaru .Treba broj telefona? :D
e tako je najbolje a nije ni nesto skupo ja sam isto nosio Tip Topu
TREBA MI BROJ OVOG TIP TOPA ZA GUME NA VALJKOVIMA ?

To isto radi i Jatić bošista iz Obrovca.

gm

Član
Učlanjen(a)
5 Okt 2009
Poruka
43
a skidanje valjaka da li je komplikovano? kod mene je u pitanju zmaj 220,,,

Okrim

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2009
Poruka
668
@ gm

Ako odneseš u TIP-TOP oni sami skidaju i montiraju nove gume na valjke i svaki dinar se isplati. Ja sam na jednom beraču to sam radio uz pomoć dizalice i rekao sam nikad više. Oni to urade brže i bolje nego što ti možeš zamisliti.

Moj ti je savet da se ne upuštaš da sam menjaš gume.

Vrh