Zaboravljena stara autohtona rasa "fajferi"

rzbrzotrz

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Apr 2009
Poruka
201
Pošto sam zamoljen od strane jednog kolege da postavim fotografije potomstva moje krmače, evo ih:

I za kraj:

Veštački osemenjena V. jorkširom. Prasila se bez uklještenja. Od pucanja vodenjaka do izbacivanja posteljice prošlo 3 sata. Prvo prašenje, 7 komada, skoro potpuno jednakih po veličini. Svi zdravi i veseli dočekali zlu sudbu. Osim gvožđa nisu dobili baš ništa od lekova ili hemije, kao ni krmača pre ili posle prašenja. Samo prirodno!
:ppozdrav:

nicolai

Član
Učlanjen(a)
21 Feb 2010
Poruka
201
Svaka čast kolega,sa slika se vidi šta su pravi uvjeti držanja svinja,imaju ograđen prostor-tor,slobodu kretanja,zemlja,ruju,kopaju,kupaju se,e tu stresa ne može biti,mnogi ti zavide na kvaliteti hrane koju jedeš,sve više je ljudi u svijetu koji se okreću ovome,nekima je na žalost ovo samo san,e zato smo mi bogati i sa ovo malo što imamo,samo što ne znamo da cijenimo to što imamo,džaba njima sve pare ovog svijeta kada jedu industrijsko smeće...
Ova zadnja ti je najbolja,nema šta da se kaže...

Gorski Car

Član
Učlanjen(a)
21 Sep 2012
Poruka
3.489
@rzbrzotrz
Zasto si je osemenio V.Jorksirom, zasto nisi pripustio pod Berksirom kao sto si pisao? Mislim da bi pod Berksirom bili mnogo zanimljiviji prasici identicni ovoj rasi :ppozdrav:

rzbrzotrz

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Apr 2009
Poruka
201
Од тог пајсера сам ја купио крмачу. Има одличне оборе, одличне свиње, јако вредни и уредни људи. Узгред, прича све оно што смо расправљали на другој теми.

Gorski Car

Član
Učlanjen(a)
21 Sep 2012
Poruka
3.489
Од тог пајсера сам ја купио крмачу. Има одличне оборе, одличне свиње, јако вредни и уредни људи. Узгред, прича све оно што смо расправљали на другој теми.
Ako Imas broj telefona posalji mi na pp. Kupio bih i ja nekoliko praseta da cuvam, sljivar spreman samo da ih pustim :osmeh:

tale

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Sep 2010
Poruka
7
fajferi

Pozdrav ,koliko si platio fajfericu što si kupovo u Kuzminu i klikog je bila uzrasta kada si je kupovao.

- - - - - - - - - -

Pozdrav ,koliko si platio fajfericu što si kupovo u Kuzminu i klikog je bila uzrasta kada si je kupovao.

Vrh