Zabava, smešne slike, video i ostalo.7 deo.

2026-06-15-122005.png
 
Za SIP rotacione to mu doslo kao normalno da ispadne osovina komplet sa rotorom , "tako je projektovano" . A i osovina je istog oblika , poljaci kopirali :)
 
Hoće to da se desi kada se diže gore tokom rada.Ceo rotor se drži na seger osiguraču i kako ga drnda kroz vreme kanal za seger se ošteti i aus.
 
За све моје западњачке људе...
што упорно се труде да гузици лепо буде...

 
Hoće to da se desi kada se diže gore tokom rada.Ceo rotor se drži na seger osiguraču i kako ga drnda kroz vreme kanal za seger se ošteti i aus.
Seger to ne moze da drzi ni da hoce , dok je dosjed lezaj osovina to stoji zeger i ne treba kad jednom razbije dosjed , ni zeger ne pomaze jer ispadne.

Imao francusku koja je bila projekirana totalno drugacije , imala i vise lezajeva , sve se klimalo kad su otisli lezajevi , bile mazalice ali nisam znao da postoje i to treba podmazivati , bio problem kod rastavljanja to poskidati.
Bila dosta teza ,sklapanje se otkacio mehanizam i vukla po zemlji da se zakljuca u transporti polozaj , takodje drugacije reseno i zakretanje u radni polozaj , mogao kositi 15-20km na sat ako je to traktor mogao da izdri , otkosio 5x5cm i 5mm zeljezni profile nabijene u medju, drugaciji nozevi, tezi , navareni vrhovi sa tvrdim elektrodama jako dugo radilo i nije se tupilo, drugacije pricvrsceni nozevi na diskove , SIP-ova bila spora kao puz kraj ove , jedina prednost bila laksa.
 
To je to, tako sam i rekao.Glup sistem do bola, to bi savršeno držao šraf koji se uvrće u osovinu ili čak matica sa osiguračem jer ima mesta za to ali očigledno se štancuje po jednom šablonu i samo gas.
 
Nazad
Vrh