Zabava, smešne slike, video i ostalo.7 deo.

@milan11 - podrzavam . Mislio sam da ces napisati da bi menjao kola na pola godine da pokazes ovim pijanicama sto pametuju i piju kako si ti pametan i uspesan 😊 . Ali kapiras o cemu pricam . Mnogo ima ljudi koji zude za time i odredjeni simboli im predstavljaju uspeh a taj uspeh zele svima pokazati i to ih cini srecnim .
@Goran G. - jel tacno da su starija kola i mnogo jaca u saobracajnim nesrecama ? Nekada su se kola radila da traju i da budu jaka a danas se na svemu skrtari da bi profit bio veci .
Ne,to nije istina.Nekad su kola bila tvrda i sa vecim stepenom smrtnosti.Sad su mekana,ali zato bolje apsorbuju udarac i veca je sansa za prezivljavanje ali veca je steta na kolima!Na kraju rezimea,bolje da ja prezivim i kupim drugi auto,nego da riknem u njemu :ppozdrav:
 
Manje se kvari moj l200 star 25 godina od ovih od novijih.U oktobru sam bio na putesetviju od 3400 km za 4 dana sa l200,Belgija Holandija i nazad za Sombor.Jedina mi je zamerka sto je pomalo tvrd ali navikao sam se na to posle 20 godina 8-).Šerpolet(sevrolet) Kalos mi je takodje u vlasnistvu vec 15 godina i na oba mi radi cak i klima,nikada nisu lupani i imaju oko 200.000 km pa nevidim razlog da ih menjam za neke novije sa dslrblabla menjacima,plivajucim zamajcima i ostalim adblu govnima :ppozdrav:
I za kraj da napomenem da se pomalo razumem u mehaniku pa te starudije čačnem sa par crvenih i uvek su pod "konac" sto be reklo!
Zavisi koliko se i kako se vozi, mislim da su do 200.000 manje vise svi ok.. Imam renault clio 2009. god. sad ima nesto manje od 200.000 u vlasnistvu 11 godina, promenjen akumulator 2 puta i motorce brisaca.. 😅 Ok i par potrosnih delova, tipa plocice, jednom menjani diskovi i slicno..

@milan11 - podrzavam . Mislio sam da ces napisati da bi menjao kola na pola godine da pokazes ovim pijanicama sto pametuju i piju kako si ti pametan i uspesan 😊 . Ali kapiras o cemu pricam . Mnogo ima ljudi koji zude za time i odredjeni simboli im predstavljaju uspeh a taj uspeh zele svima pokazati i to ih cini srecnim .
@Goran G. - jel tacno da su starija kola i mnogo jaca u saobracajnim nesrecama ? Nekada su se kola radila da traju i da budu jaka a danas se na svemu skrtari da bi profit bio veci .
Nema sta kome da se dokazuje, najcesce takvima i ne mozes nista dokazati.. Slazem se da je sistem vrednosti poremecen i to jako, mnoga sranja se vrednuju i velicaju a ono sto stvarno vredi sad je sramota..

Podelile su kolege na viber grupi cini mi se, mada mozda je i ovde u temi bilo, kaze ovako nesto:
- moja prababa 8 dece
- moja baba 4 deteta
- moja majka 2 deteta
- ja jedno dete
- moje dete kuce
- kuce sterilisano
Smesno jeste, ali treba se zamisliti...
 
Uuu surovo ali istinito ali ne smemo to generalizovati . I danas ima porodica sa puno dece . U mojoj lozi nemam takvih primera sa prepuno dece .
A sada mala ali istinita sala na tvoj niz broja dece . Ali prababe se tada nisu puno pitale a od njih po tvom nizu krece " zapadno " razmisljanje 🤣
 
Kad ste se već dovstili te teme,u mom bližem okruženju(familija i kumovi) bogu hvala ima dece koliko hoćeš,mislim da niko nema samo jedno, možda ko je tek stupio u bračne vode,imamo primera sa 4oro njih(čak 5 porodica) ,ima nas dosta i sa troje.. tako da svaki naš rođendan prođe kao neka normalna svadba,haos i ludnica..😁😁
 
Uuu surovo ali istinito ali ne smemo to generalizovati . I danas ima porodica sa puno dece . U mojoj lozi nemam takvih primera sa prepuno dece .
A sada mala ali istinita sala na tvoj niz broja dece . Ali prababe se tada nisu puno pitale a od njih po tvom nizu krece " zapadno " razmisljanje 🤣
Svako vreme nosi svoje breme.. Tada se zene nisu nista pitale, a trebalo je mozda da imaju pravo glasa ako ne pravo odluke, medjutim ako posmatramo ovu temu sve cesce cujem kako mlade devojke kazu "jednom sam prosla kroz taj pakao i nikad vise, jedno dete ce da ima vise nego da delim na dvoje ili troje" sto je razmisljane isto za medalju, tim stavom ubrzo ima da nas nema, covecanstvo ce samo sebe da unisti nisu nama potrebni vanzemaljci... :D

Kad ste se već dovstili te teme,u mom bližem okruženju(familija i kumovi) bogu hvala ima dece koliko hoćeš,mislim da niko nema samo jedno, možda ko je tek stupio u bračne vode,imamo primera sa 4oro njih(čak 5 porodica) ,ima nas dosta i sa troje.. tako da svaki naš rođendan prođe kao neka normalna svadba,haos i ludnica..😁😁
Kod nas slicna prica, i ocekujemo nova prosirenja po familiji tako da nam je svaki rodjendan kao igraonica.. A i deca vole kad se okupe :)
 
Kod nas gužvi doprinosi i ovi što uleću iz keca u dvojke...5 pari blizanaca,i jedne trojke,od kojih su neki veštačkom oplodnjom,a neki prirodno...sećam se snaje kad je ostala treći put trudna a doktor je obradovao sa blizancima,ona jadna nije znala da li da plače ili da se smeje...na kraju sve ispalo dobro...
 
Svako vreme nosi svoje breme.. Tada se zene nisu nista pitale, a trebalo je mozda da imaju pravo glasa ako ne pravo odluke, medjutim ako posmatramo ovu temu sve cesce cujem kako mlade devojke kazu "jednom sam prosla kroz taj pakao i nikad vise, jedno dete ce da ima vise nego da delim na dvoje ili troje" sto je razmisljane isto za medalju, tim stavom ubrzo ima da nas nema, covecanstvo ce samo sebe da unisti nisu nama potrebni vanzemaljci... :D


Kod nas slicna prica, i ocekujemo nova prosirenja po familiji tako da nam je svaki rodjendan kao igraonica.. A i deca vole kad se okupe :)
Mi više ne stajemo u klasične igraonice,kažu može samo do 30 dece...
 
Нек сте живи и здрави сто година... деце никада доста... Бог све изнивелише и уједначи... на крају од добрих породица и добрих родитеља сва деца израсту у добре људе поготово у вишедетним продицама.... и сви се скуће и снађу... Остане само жал што нисмо имали више деце...

Има сада ту два погледа на ствари...
Један је поглед да исувише желимо од живота... исувише комоције и исувише материјалног... поготово ако гледамо из угла православног хришћанства... шта нам је потребно за Васкрсење... поштуј Божје заповести...

Други поглед је да се намерно потура прича да не треба да се буниш јер живиш у одређеним условима... да што више имаш све си даљи од Васкрсења... да више касте гурају такав став да би лакше владале....

Оно што је чињеница је да нам је здравство у тешком бунару... да не можеш да се лечиш ако немаш пара... мада сам имао примера и да приватни доктори не могу да реше или ''погоде'' дијагнозу.... да се легално нуди мито лекарима... да се потежу везе и пријатељства да би добио ''пролаз'' код доброг лекара....

Овај део са кланицама које називају породилишта... то је тек џумбус... ако нам супруга или ћерка, рођака или која год жена оде тамо а нема везе или новца неће добити адекватну помоћ и бригу... плус што су данас труднице толико размажене...

Скоро је била акција невладиног* сектора о, како га зову, акушерског насиља. Није јасно зашто се то не спроведе преко одређених закона и правила и радних инструкција уместо да се дигне халабука преко телевизија и новина и на крају не видим да ће нешто да се уради...

Страшна је ствар да се породиља пошаље у породилиште па да се не врати или се врати без бебе.

А ми, јунаци, ћутимо и оремо овоземаљске све чекајући да се ратосиљамо проблема и одемо да оремо небеске оранице...


*читај 80% непријатељских НВО
 
e429a10c96133bd2079c1c7082d5ba1a.jpg
 
Nazad
Vrh