Zabava, smešne slike, video i ostalo...5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
43838-3a8ceb9a73f4b2887dd11f8c1977b72c.jpg


- - - - - - - - - -

da-konacno.jpg
 
Njuz.net:

[h=2]Jačanje dinara izazvalo paniku među građanima EU koji imaju kredite u dinarima[/h]

dinari-300x200.jpg
Građani EU koji imaju kredite u dinarima upozoravaju da su spremni čak i na proteste i štrajk glađu
EVROPSKA UNIJA, 24. februar 2015, (Njuz) – Naglim rastom vrednosti dinara građani evropskih zemalja preko noći su se našli u vrlo teškoj situaciji iz koje traže izlaz i tračak nade. Skok kursa srpskog dinara izazvao je neverovatnu paniku među građanima u regiji EU koji imaju kredite u toj valuti.
Predsednik švajcarskog Udruženja korisnika kredita u dinarima (UKD) „Dindža“ Žak Manijenti je potvrdio za Njuz da evropljani koji vraćaju kredit u dinarama ne znaju šta da rade.
- Ja lično sam podigao kredit od 10.000.000 dinara koji sam vratio do pola, a sada je ta suma maltene opet ista kao na početku. Niko nije verovao da bi dinari mogli da budu ovako nepredvidivi.
Osim u Francuskoj, Švajcarskoj i Engleskoj, rastom dinara u skoro bezizlaznu situciju je dovedeno na desetine hiljada porodica u Španiji, Italiji i Portugalu.
Zbog vrlo teške situacija u kojoj su se iznenada našli građani zemalja EU koji su podigli kredite vezane uz srpski dinar, nadležne institucije će pokušati da pronađu rešenje za novonastalu krizu, a sami građani upozoravaju da su spremni čak i na proteste i štrajk glađu.
Udruženje korisnika kredita u dinarima (UKD) „Dindža“ u Švajcarskoj će pokušati da u saradnji s institucijama reši novonastali problem, dodajući ipak da postoji mogućnost preduzimanja i rigoroznih mera uključujući izlaske na ulicu.
-Prvo ćemo se obratiti državnim institucijama i novoizabranim vlastima kako bi videli šta oni mogu uraditi. Nakon toga, zauzećemo stav na vanrednoj Skupštini udruženja. Mi smo spremni, ako ne bude konkretnih rezultata, i na najrigoroznije mere, na izlazak na ulice, na štrak glađu, blokade, poručili su iz ovog udruženja.




Read more: http://www.njuz.net/jacanje-dinara-...-koji-imaju-kredite-u-dinarima/#ixzz3SnECukNB
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh