Zabava, smešne slike, video i ostalo...5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ŠTA SU MANGUPI A ŠTA STOKA: Ova definicija nastala je 1886. godine

Čim se za kakvog mangupa dozna, opštinska vlas ima o njemu voditi staranje, piše u drugom članu zakona
Ukoliko ste se uvek pitali koja je definicija mangupa, mi vam ovom prilikom otkrivamo.
"Sva ona stoka i domaća životinja koja se nađe da tumara kojekuda, a gazda joj je nepoznat vlasti i meštanima, smatra se za mangupa", piše u članu broj jedan Zakona o magupima.
Zakon je nastao 5. aprila 1886. godine.
"Čim se za kakvog mangupa dozna, opštinska vlas ima o njemu voditi staranje", piše u članu broj 2 ovog zakona.




- - - - - - - - - -

43343-9511719ee1ac11736b40ee861bad7358.jpg
 
Njuz.net:

[h=2]U Bajčetini zabranjeno padanje snega[/h]





Bajcetina-300x168.jpg
Meštani Bajčetine više neće morati da čiste sneg/FOTO: N1
BAJČETINA, 26. januar 2015, (Njuz) – Republički hidrometeorološki zavod u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova prosledio je opštini Knić zahtev za obustavu padanja snega na teritoriji sela Bajčetina.
Kako saznaje Njuz, na ovu ideju zabrane padanja snega došla je predsednikova supruga Dragica Nikolić, kojoj je dozlogrdilo konstantno čišćenje snega oko vikendice i staze od kuće do ulice. Ubrzo zatim se oglasio i predsednikov savetnik Oliver Antić koji je izjavio da sneg narušava elementarna pravila bezbednosti predsednika Srbije i naložio odgovarajuće mere.
- Organi zaduženi za bezbednost predsednika Nikolića primetili su pojačanu aktivnost oblaka iznad Bajčetine na malim visinama iznad predsednikove kuće, zbog čega smo odmah naložili obustavu padanja snega – izjavio je Antić.
Lokalno stanovništvo ovog planinskog šumadijskog sela pomalo je zbunjeno, ali i presrećno što neće morati da čiste sneg.
Meštanin Stanimir Budalić (87) kaže da je ponosan što Bajčetinu više niko ne gleda kao obično selo koje mogu da pogode iste vremenske nepogode kao ostala mesta.
- Nakon što je rešen problem dosadnih aviona koju su nam nadletali selo, ali i lova u našem kraju, konačno se neko setio da zabrani padanje snega. Bogu hvala, pa nećemo ove godine padati i lomiti kukove – kaže ovaj meštanin, koji dodaje da se nada da će uskoro u Bajčetini biti zabranjenje i ostale gluposti poput ledene kiše, vetra i fristajl repa.




Read more:http://www.njuz.net/u-bajcetini-zabranjeno-padanje-snega/#ixzz3Px9ayE46
 
Smešne izjave pacijenata (iz knjige "Smeh kao lek")

- Ceo dan ne znam gde mi je muž! Da li vi dobijate informaciju od pacijenata kad ih odvezete, gde ih odvezete?
- Meni se sve u glavi pobrljalo, imam i vrtež i trnež (vrtoglavicu i trnjenje)
- Ja sam metereolopata (meteoropata)! Od kad su najavili da će da se prolepša vreme, udarilo me nešto u glavu, otpozadi.
- Već dva dana imam stolicu vojničke boje. Možda vi niste služili vojsku, ali to vam je na zeleno. Ali nije ni to bitno. Plašim se da mi nisu propali oni magistralni krvi sudovi, E75.
- Bila sam danas na skenderu (skeneru), glava mi zuji ko kao koncertna dvorana. Jel može neko da dođe da me naštimuje?
- Ja bolujem od dijagnoze. Kako koje? Od moje.
- Stalno sam u frci. Ako ja popijem ovaj bromapezan (bromazepam) od tri promila (miligrama), pa vozim kola, je l' će da mi ga otkriju ako duvam?
- Ceo dan povraćam neko zelenilo. A kakva mi je stolica? Drvena, pa tapacirana.
- Moje dete je ujeo miš. Koliko ima godina? Napunio 32 pre neki dan. Za šta ga je ujeo? Zato što ga je hvatao.
- Ja često imam aritmije i bila sam na ispitivanju, ali mi nisu dali onaj halter (holter) da nosim, da vidim koliko imam impulsa (puls).
- Je l' da pričam? Jeste li vi sad pravi čovek ili ste bankomat od automata?
 
[h=1]VLASNIK ZASTAVE PISAO LOPOVU: Je l ti crkla guma i dokle si stigao sa 3 litre, ruka ti se osušila![/h]Autor: Kurir
[h=3]Ovo pismo nas je najviše nasmejalo![/h]

Ljuti vlasnik "zastave 128" poslao je otvoreno pismo lopovima, koji su ukrali njegov automobil. Najpre se čudi zašto su ukrali baš njegov auto, verovatno najjeftiniji na parkingu, a onda sledi želja kradljivcima "za srećnu budućnost"...

kliknite na fotografiju za uvećanje (+) TRAŽI SE!

Evo poruke u celosti, koja je objavljena na Fejsbuk stranici Zastava automobili:
Što ne uze onu Vektru ili onog BMW-a od narko-dilera iz ulaza pored moga? Kako li je samo upali, kad ja verglam po 10 minuta? Jel' ti crkla guma, k'o meni pre 2 dana? Jesi li uključio grejanje kroz haubu, jer se sajla pokidala? Dokle si stigao sa one 3 litre u rezervoaru... Nadam se do prve bandere, ruka ti se osušila!

Jel' te zaustavio saobraćajac, što nemaš prednji desni žmigavac, nek ti polomi noge pendrekom! Jesi se nasluš'o muzike na onom jadnom produvalom zvučniku, a kaseta se baš duuuuuuuuugo vrti zimi, mozak ti kroz uši iscureo!
Cigaru upali na auspuh, majki ti ga spalim, pošto nema upaljača, k...a mi se nap...iš!!! Ispod desnog sedišta imaš dugme kojim možeš da prespojiš bobinu,
da ti je ne bi ukrali... Ukrali ti leš dabogda!
Kad pada kiša, ti stavi rukavice, jer se skida ono crno g**** oko volana, crna te voda izbacila! Pazi da ti ne polome brisače! Imaš stare, potrošene (rezervne) u gepeku. Kočnicu pritisni dvaput brzo ili jednom, al' do daske, iako bi ja želeo da ne zakočiš na vreme pred grotlom pakla i da tamo goriš dok ti 128 demona čereči iznutricu do kraja večnosti!
P.S. Ako neko vidi crvenu "zastavu 128", registracije BG 192-523, neka je polije benzinom i zapali!!!!
Ne znamo šta se desilo sa ovom "zastavom" i da li je vlasnik uspeo da je pronađe...
 
[h=2]Ispovest komunalnog policajca: Krenula je ka meni sa neotkucanom kartom, bio sam u panici![/h]
27
01​

busplus-jutjub_620.jpg
BEOGRAD, 27. januar 2015. – Pripadnik komunalne policije P. G. koji je pre dva dana sa još dvojicom kolega uhapsio ženu bez karte, kaže da je incident u autobusu broj 73 nešto najstrašnije što mu se desilo u životu i da se još uvek oporavlja od šoka.
U ekskluzivnoj ispovesti za Njuz.net ovaj komunalni policajac kaže da su došli na poziv kontrolora koji su naišli na putnicu bez validirane BusPlus karte.
- Ušao sam u autobus sa još dvojicom kolega i odmah sam pomislio da nam treba pojačanje. Ljudi su nas gledali i osećao sam mržnju u njihovim pogledima. I onda smo videli nju! Nekoliko sekundi smo se samo posmatrali, trenuci su trajali kao večnost i čekalo se ko će da načini prvi korak. Na kraju je ona krenula ka nama. Mahinalno smo načinili par koraka unazad, a onda je podigla ruku u kojoj je stajala nevalidirana BusPlus karta – priča ovaj vidno potreseni komunalac.
On dodaje da mu je kolaga šapnuo “bežimo”, ali da je on nekako uspeo da sačuva pribranost.
- Gospođo, dajte mi vašu ličnu kartu, nekako sam uspeo da izgovorim, ali ona je i dalje išla ka nama, kao da ju je obuzela neka sila. Na momenat je zastala i rekla: “Nemam!”. Osetio sam kako me je nešto preseklo u stomaku, pomislio sam da će kolena da mi otkažu. Ne znam stvarno šta smo uradili da se tako ponaša, bila je to jedna od onih situacija na koje te upozoravaju, ali se uvek nadaš da do njih nikad neće doći – ili ona ili ti – kaže P.G. i dodaje da je, koliko god su mu drhtale ruke, uspeo da izvadi lisice i uz pomoć kolega nekako savlada ženu naoružanu neotkucanom kartom.
- Sve što se dalje dešavalo pamtim kao kroz neku maglu. U jednom momentu smo izvodili ženu iz autobusa, a većina ljudi nam je nešto dobacivala i vređala nas, iako je bilo očigledno da je ona prva krenula na nas – kaže ovaj komunalac i dodaje da je naredna tri sata plakao zbog šoka koji je pretrpeo.
- Nadam se da će nam država dati veća ovlašćenja i da ćemo sledeći put čim uđemo u autobus moći da uhapsimo sve putnike, pa da naknadno u policijskoj stanici utvrdimo ko od njih nije imao kartu, jer ne prođe minut da ne pomislim da bi sutra ponovo neko mogao da krene ka meni sa neotkucanom kartom – otkriva ovaj komunalac.

Nema šta legende su,mislim njuznet:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh