Zaštita vinove loze

PANKOZEB + SISTAN + ARMADA + prehrana preko lista, sija se list.
Ne pametujem ali, jako je važno zaštititi gidžu sada, jer je list mlad, podložan svakakom napadu. Naročito jer je nestabilno vreme.
 
Ljudi kako se dozira ovaj Stroby DF, :sta:..? Kupih ga u poljoapoteci ali ovaj prodavac nema pojma kako se dozira...
Ono koliko grama na koliko litara vode?? Jer je ovo pakovanje od dva grama, pa na koliko litara da to stavim...?
pozzz
 
Ljudi kako se dozira ovaj Stroby DF, :sta:..? Kupih ga u poljoapoteci ali ovaj prodavac nema pojma kako se dozira...
pozzz

Tako to dodje kad je radnik u poljoapteci nestrucan za ono sto radi...umesto da ti on nametne svoje misljenje i "natera" te da kupis ono sto on misli, dobro ti nije rekao da nema sredstvo za zastitu...cccc!
 
Juce sam bio u vinogradu, treba ga zastititi. Nema sanse, napala ga pcela, samo tako. Cveta u najvece...ne diram ga jos...mirise na kilometar.
 
Kod mene je slicna situacija , samo zbog hladnoce i kise slabo ima pcela.Bojim se da ce se zbog ruznog vremena slabo oprasiti.Setio sam se Muje iz Kanade ''A ovo belo g... opet pada'' samo sto je ovde kisa.:kisa:
 
Ne brini druze, oplodice se...garantujem. Samo ne pipaj u cvetu a to vec znas :D
Juce sam ga zastitio, radujem se ko malo dete...trenutak sunca bio je dovoljan za to. Sistemici su radili, ne moze drugacije. Sad sam miran 10-ak dana...
 
Imao bi jedno pitanje za iskusne vinogradare. Ostalo mi je malo folijarnog tecnog djubriva, pa sam hteo da oprskam lozu ( 6 cokota na cardakliji u dvoristu) kada bi bilo najbolje, kad precveta ili to nije bitno?
 
Pre nekoliko dana isprskam lozu , posadjenu proletos kombinacijom SABITHANE i SOLUVEG[ili tako neki naziv,to je djubrivo za prihranu preko lista , koga proizvodi ''galenika'' ] i juce primetim da su gornji listovi krenuli da se suse.Sta vi mislite ,nece valjda da mi se osuse svi kalemovi potpuno?
 
i meni se suse gornji listovi na lozi posadjenoj jesenas,ali je ja nisam jos uvek nicime prskao,tako da bi bilo dobro da nam neko strucan razjasni situaciju!
 
zupa100 upravu si druze mlade listove napala pepelnica,cvetovi se lepo oprasili,grozdovi veliki i mnogo,ponelo strast bozija.Ovih dana sam otimao vreme od kise i prskao lozu.Oprskano qvadrisom i prihrana preko lista .Pa sam podizao lozu vezivao je i skracivao vrhove,za to mi le trebalo tri dana -malo poso malo kisa pa opet.Posle tri dana pojacam zastitu protiv plamenjace Kuprublau z ocekujem da navali plamenjaca cim prodju kise,a javili su blizu 30 stepeni idealno za plamenjacu.:cool:
 
Drotos druze, odlicno. Pepelnica se lako leci, plamenjaca nikako.
Juce sam prskao ponovo, ridomil + sistan + prehrana miran sam 10-ak dana. A sto se roda tice, ovo nece da valja. Nisam zloslutnica, ovaj rod ne moze da iznese, odavno nije ovako ponelo.
A sve mislim, prosle godine zima ga je satrla, radjen kao uvek, sticeno, djubreno...nije imalo mnogo roda. Sada, tera na sve strane, ne mogu da se odbranim od lastara koji krecu iz glave. Tri puta sam ga cistio, i sad ako nema gde, on odbaca sve na rod, jel?!
 
Dali u kontinentalnim uslovima ,otprilike oko 30 km. , od beograda,mogu da sazru valandovski drenak i zimsko belo?
 
Zupa 100
ja mislim da ce izneti rod bez problema,iako ga ima vise nego prosecno,prosle godine nije cokot bio opterecen rodom tako da se korenov sistem razvijajo vise nego u godinama prosecnog roda.Kad cokot tera mnogo jalovaka ili izdanaka iz glave cokota znaci da je korenov sistem jaci od opterecenja [roda].Samo da vreme posluzi, tog se samo bojim... spremaj burad a ne burice ove godine :cool:

- - - - - - - - - -

rade j
drenak imam i mogu ti reci da stigne da sazri,vinograd mi je 120km severno od beograda.Zimsko belo nemam

- - - - - - - - - -
 
Eto, da ne kažete posle da sam ptica zloslutnica...sve vreme trubim kako treba štititi lozu. Vreme je strašno loše po grožđe, kiša sunce, pa opet. Našao sam čak i neke pečurke u vinogradu, koje su valjda od ovoliko vlage nikle.
Ne dozvolite da plamenjača i pepelnica unište rod!

I naravno...pozz Srđan, zupa100!
 
Jeste zupa100 vreme je vise nego idealno za plamenjacu,mora se zastititi i sistemikom i dodati preventivni fungicid i posebno obratiti paznju na grozdove da se ne preskoce slucajno.pozz
 
"Plavo prskanje" i ta epizoda je gotova. Blu bordo u kombinaciji nekog sredstva protiv pepelnice, mirna Backa! sad, u zavisnosti od vremena, mozda cu jos jednom prskati u "sarak", a mozda i ne...
 
Zamre tema skroz.Jos uvek nisam isao bakrom,sada cu za dan-dva.Stanje je za sada dobro,u mom kraju generalno kod svih.Inace odradio sam svega tri tretmana sistemicima i to samo protiv plamenjace i pepelnice.Nijednim botricidom nisam isao,te cu morati sada.Dobili smo neke kise,imamo povrsinske vlage i dobre podusparine.
 
Nazad
Vrh