Zaštita vinove loze

Ciljani tretman u zoni groždja protiv pepelnice je baš diskutabilan. Za botritis da ali za pepelnicu i ne baš..
 
Pozdrav. Dali je potrebno zalomiti vrh lastara da lastar prekine sa rastom i kada je to najbolje uraditi? Dali neko zna nesto o sivoj trulezi i kada se prska protiv nje dali je onda potrebno prskati po grozdju? Koliko ja znam siva trulez je kada u precvetavanju kapica ne spadne sa cveta dok se zatvara i sraste sa grozdom i kad dodje vreme branja zbog povecanja procenta secera i te kapice u bobici kao strano telo stvori se infekcija i grozd ubudja. Dali neko zna kako se tretira ovo i kada? Ja sam malo skeptican da bilo sta moze to da suzbije jer je strano telo unutar bobice kako bilo kakvo prskanje moze to da suzbije nije mi jasno?
 
Ne znam bas za to, ja mislio da kapica il spadne ili se rasturi posle nekog vremena... Kod mene zalomljeno posle precvetavanja jer mnogo, mnogo izraslo...

Nego imam ja pitanje sutra bih isao sa insekticidom lambadom a nisam pitao koliko ide. Pa jel zna neko koliko ide za 100 litra? Ako dobro razumem formulacija duplo jaca nego grom... Nigde ne pise da je za vinovu lozu a dato mi u p. apoteci... ja bih 30ml isao...
 
Poslednja izmena:
Nazovi apoteku za dozu da neprskas slabom ili prejakom dozom

Pise na svakom sredstvu protiv trulezi kad se prska i u onim prospektima sto dele.. kad otpadne 80%kapica pa kad je velicine zrna graska, pa pred dodirivanje bobica, e sad zavisi kad ste sve vrsili tretman.. I da se ispostuje karenca
 
Pa nemam broj a sutra ujutru moram da prskam. Nisam zagledao, rečeno mi da isto kao grom a kad pogledam nije isti sastav. Grom 25g/l a a ovo 50g/l lambda-cihalotrin. Mislio sam ako neko već koristio da mi kaze ili zna koliko treba.
 
Imam problem svake godine mi se grozdje ovako isuši u ovo doba počinje a kad dodje berba i do 40% propadne zna li neko koja je ovo boljka? Evo slike
IMG-20240714-190634.jpg
 
Sta da se radi, tako je kako je. Na srecu nemam ja neke velike povrsine, 20ak ari, ali mogu zamisliti kako je onima koji imaju po nekoliko hektara.. Svi znamo koliko posla ima u vinogradu, nije svejedno svakako..
 
Milane žao mi je. Obavezno urado zaštitu u roku od 24h, ubaci i amino kiseline da pomogneš lozi da lakše pregura stres...
 
Nazad
Vrh