Zaštita vinove loze

Ja sutra idem u četvrtu ofanzivu...Mora se malo provlačiti kroz žicu ...te zalomiti neke lastare koji su u međuvremenu iskočili...onda poneki zaperak, koji je promašen prošli put...i tako....
Spremna alijansa, te župivent i za pepelnicu akord, dodaću ponovo i slavol...Za sivu trulež su me ubeđivali da ovog puta nije potrebno, jer prošli put sam išao sistemikom i to je dovoljno do šarka , odnosno sledeći put- obavezno....Ajde da poslušam...

- - - - - - - - - -

Odrađeno po planu.... sledeći put idemo sa plavim kamenom i krečom...
 
Zna li neko o cemu se ovde radi? U pitanju je vinjaga ispred kuce. Sorta je "Kozije sise", nikada je ne prskam i nema problema (samo protiv insekata ako navali grozdjani moljac).


 
Crna pegavost najverovatnije.Imam i ja u dvorištu tu sortu kao i afus ali.Nije se prskala pa sam ja krenuo preventivno pošto se javljali isti simptomi.Prskaš isto kao i za plamenjaču ali na bazi mankozeba a može i na bazi folpeta,probineba.Sad možeš acrobat mz wg.Sledeće sezone kreni preventivno sa kontaktnim fungicidima i spasićeš je kao i ja ;) Poz
 
Nije puno rodilo s obzirom da je mladi zasad u pitanju.Ostavljeno je po četiri lastara.Zaperci su zakidani na dva do tri lista.Jedan grozd je praktično skroz osušen,kao je neko brenerom prošao.
Ovde nije pala dobra kiša više od mesec dana.Da nije zalivano sve bi propalo.
 
Dobro, preboleces :) Evo saveta iz licnog iskustva.
Godine, kao sto je ova, trebalo bi narocito stititi lisce oko grozdova, i same grozdove jer, slusajuci dugorocnu vremensku prognozu (mada se desi i da pogrese), bice u par navrata bar jos dva slicna toplotna udara. Moja preporuka je bakar sa dodatkom nekog sredstva za pepelnicu, i kasnije mozda za trulez plodova. Ako bude potrebe u "sarak" (pocetak zrenja, saranja zrna), ponoviti samo bakrom. To bi bilo onako bas po propisu.

I naravno pozdrav zupa100! :)
 
Moja preporuka je bakar sa dodatkom nekog sredstva za pepelnicu, i kasnije mozda za trulez plodova. Ako bude potrebe u "sarak" (pocetak zrenja, saranja zrna), ponoviti samo bakrom. To bi bilo onako bas po propisu.

I naravno pozdrav zupa100! :)[/QUOTE]


Da li kad kažeš "bakar" misliš na plavi kamen , ili...???
I da li ima sredstvo protiv truleži a da se može mešati sa "bakrom" ili mora odvojeno???
 
[/QUOTE]
Da li kad kažeš "bakar" misliš na plavi kamen , ili...???
I da li ima sredstvo protiv truleži a da se može mešati sa "bakrom" ili mora odvojeno???[/QUOTE]

Najbolje bi bilo plavi kamen u kristalu ali on se tesko nalazi. Sa mlevenim plavim kamenom nemam dobra iskustva, pa bih preporucio nesto na bazi bakra, mozda blu bordo, bordovska corba, bakrocid...ima ih tako puno.
A sto se tice mesanja, nesto neznam da ima koji se mesaju, treba proveriti. Imam drugara koji je ujedno i proizvodjac i zastitar po struci, uvek me je savetovao da je bolje ponoviti posebno prskanje protiv trulezi.

I naravno pozdrav zupa100! :)
 
Ma , svakako pozdrav i tebi...
Da u pravu si...dok je radila kod nas Fabrika Kablova bilo je i u radnjama plavog kamena u kristalu...A što nemaš "dobra iskustva " sa mlevenim ??? Možda ga treba više stavljati ili šta...?
A što se tiče mešanja...znam to...nego sam pomislio da možda ima nečeg novog....
 
gandrad, ucinak mlevenog plavog kamena nije isti. Jednom bude zastita njime ok, jednom kao da nisam stitio??? Pa onda ponavljam drugim sredstvom... Ako ne nabavim u kristalu, nekako mi se najbolje cini "u kesi", pojacam dozu za npr. 5-10% i mirna Backa :)
I jos nesto, cujem puno prica da u mlevenom plavom kamenu ima teskih metala, sad to je neproverena informacija ali ja bezim od toga ko "djavo od krsta". S obzirom da moja porodica za sezonu pojede bar 300 kg grozdja razumljiv je strah.

Pozz zupa100! :)
 
Ma jeste...mislim da si u pravu...Plavi kamen u kristalima je proizvod industrije koja nema veze sa fabrikama za zaštitu bilja (kao nusproizvod)...možda su oni samo pakovali...A sa mlevenim...ne znam gde se proizvodi? I lako može biti, to što ti kažeš...
Ja pošto trošim svega četiri kante (od 14 lit.), razmošlam o "moltovin-u" , tečnom sredstvu na bazi bakra...
Ne znam, da li ti je poznat i da li si ga koristio?

- - - - - - - - - -

A da, pozdrav i tebi...Inače što se tiče izgleda grožđa i listova , zasad sve izgleda dobro...valjda i ovo sušno vreme pogoduje....
 
Moj vinograd sad izgleda malo neuredno,ima grana van zice a ima i zaperaka za skidanje.Oni mi drze grozdove u senci tako da imam malo ostecenja od sunca,kad prodju vrucine sredicu grane i zaperke.Spalir u dvoristu je rana sorta koja vec sad sazreva njoj sam poskidao listove oko grozdova da bolje sazri,i na njoj nema ozegotina od sunca,izgleda da ozegotine dobija samo grozdovi koji nisu usli u sarak.Neznam koliko je to tacno ako neko ima iskustva s tim voleo bih da ga iznese.
Vinograd sam pre 14 dana prskao i zastitio sistemikom protiv plamenjace pepelnice botritisa sa dodatkom preventivnog sredstva protiv plamenjace,za sad je zdrav sta ce biti do kraja videcemo. ....
 
Evo i ja sam malo sređivao svoj vinograd, bio je tačkaš ili kako mi kažemo uz kolac. Trudim se da ga prebacim na špalir. Znam da neće ići lako al probaću.

Evo i slika.

2012-05-11-112805.jpg


2012-05-13-114416.jpg


2012-05-13-115433.jpg


2015-07-04-062512.jpg


2015-07-04-062531.jpg


2015-07-04-062547.jpg


2015-07-04-062323.jpg


2015-07-04-062351.jpg


2015-07-04-062331.jpg


Pozdrav svima!
 
Danas odradio poslednje prskanje:

1.Bakar 0.5%
2.Sumpor 0.3%

Na par zbijenih grozdova sam uocio pepelnicu pa sam dodao i Falcon.
Izostavio sam sredstva protiv botritisa i insekata.
 
Nekoliko cokota koje sam posadio jesenas je jako kasno krenulo sa vegetacijom.Na ostalim cokotima se pojavilo lisce kada su na njima tek poceli da se pojavljuju pupoljci.Pre otprilike mesec dana isprskam lozu sa :Equation pro:,primetim posle nekoliko dana da su se dva cokota osusila .U subotu isprskam lozu sa :Quadris:,juce primetim jos tri cokota suva.Sredstva sam pravio i odmerio tacno po uputstvu,znaci nije prejaka doza.
 
Eee Marinke, gde si dosad bio sa ovim prelepim vinogradom a? :osmeh: Dobrodosao na temu nego, reci nam koja ti je ovo sorta grozdja? ::vino::

Uglavnom "neprskanac" - game, nekoliko čokota liparije, afus ali a ima i još nekih za koje nisam siguran da znam tačno koje su. Sadnju je radio moj pokojni deda a ja se trudim da ga održim koliko je moguće, malo zbog vina a više zbog sećanja na dedu i oca koji su voleli da rade u njemu. Želja mi je da i ja sutra ostavim nekome. Znam da nisu baš kvalitetne sorte, vino je osrednje (meni je lepo) ali jednog dana kada se bude imalo više vremena dopuniću ova dva reda što su do pola nekim kvalitetnijim vinskim sortama pa će se uhvatiti neki balans. Dotad se trudim da ovo što imam održavam koliko mogu.

Pozdrav!
 
Nazad
Vrh