Zaštita računara

ljudi imam samo 21 inficirani objekat u kompu... :haha: :haha: :haha:
 
::svaka cast:: @Maestro korisna stvarčica, često posetim sajt inteffejs.tv imaju more korisnih programa, alata, igara.... :D
 
Tačno tako Petre, da li si na kraju uradio "Čišćenje" koje program predložio ?

Ako jesi, onda za sada nema problema, posebno ako imaš dobar antivirusni program.

Kao što znaš ovaj Malwarebytes nije rezidentni program (da je stalno uključen i da radi) već mora da se "potera" svakih sedam dana. Naravno pre toga, napravi ažuriranje programa i baze podatka (to je gore levo treći jezičak - kartica, prvi je Skener, drugi Zaštita i treći Ažuriranje, otvori ga i klikni na "Proveriti ažuriranje") i pusti da se update-uje!

:ppozdrav:
 
druze uradicu ja sve to,ali ja nemam antivirus,imao sam kasperski ali bio divljak pa mu isteklo trajanje
 
Petar 90 je napisao(la):
druze uradicu ja sve to,ali ja nemam antivirus,imao sam kasperski ali bio divljak pa mu isteklo trajanje

E da ga malo ....., :haha:, evo ti link za download besplatnog avast-a: http://www.avast.com/en-eu/free-antivirus-download, pa klikni na prvi stub Free Antivirus dole žuto Download*.

Kada završiš skidanje i počneš instalaciju, ostavimu opciju da kod restarta izvrši skeniranje celog sistema i kod izbora Language izaberi Hrvatski jezik (nema srpski, ako neznaš engleski) i pusti ga da se instalira. Na kraju će on sam napraviti update programa i definicija. Ako treba nešto javi se!

:ppozdrav:
 
Od kad imam ovu novu verziju Avast antivirusa ne koristim Malwarebytes,pošto avast ima funkcije skeniranja celog sistema .

Ali i pored toga što sam očistio računar imam zanimljiv problem.Dovoljno je da udarim desni klik , kad hoću nešto da izbrišem ili kopiram i ceo računar mi blokira.Još je zanimljivije što se to ne dešava stalno,nego kad mu se "ćefne" .
 
@kiraj

Tačno je to, ali ne baš sasvim. Malwarebyte je namenski radjen program i testira mnogo detaljnije mesta na PC gde se najčešće nalaze maliciozni programi, a ne samo čistivisusi. Posebno što se njegova baza podataka (definicija) dnevno ažurira sa novim definicijama.

Zato je uputno pre svakog skeniranja sa Malware-om uraditi update iprograma i baze sa definicijama.


@Petar 90

Kaži šta si uradio da instalacijom avast-a?

:ppozdrav:
 
Kako da ubrzate vaš računar - čišćenje RAM-a !?

RAMRush je veoma jednostavan i besplatan program za “pražnjenje” RAM-a na Win OS, koji vrlo efikasno vrši optimizaciju RAM-a i "fizički" je čisti, čineći tako sistem bržim. Pored toga, uspešno "obavlja" i zaštitu od sistemskih “grešaka” i grešaka u memoriji.

2qbdopu.png

Mogućnosti programa:
• Povećava mogućnosti sistema
• Povećava količinu slobodne memorije
• Defragmentuje sistemsku fizičku memoriju
• obavlja povraćaj memorije iz Windows aplikacija
• Uklanja nedostatke na memoriji
• Zaštita od sistemskih padova od memorijskih grešaka
• Prikaz realnih podataka upotrebe procesora i memorije
• Optimizacije uz pomoć jednog dugmeta na tastaturi
• Laka upotreba
• Podrška za automatsku optimizaciju

RAMRush može da se koristi na svim Windows OS, počevši od Windows 98, pa do Windows 7.

Po preuzimanju programa, http://www.fcleaner.com/ramrush.htm instalirajte ga, pokrenite i ostavite da radi. Kao što vidite, program je rezidentan, nalazi se u SysTray-u, i jednostvnim prelaskom miša preko ikonice pojavljuje se prozor sa podacima.

2cxb5a8.png
2a7fl3o.png
2088e85.png

Izgled prozorčića pre optimizacije Izgled prozorčića tokom optimizacije Izgled prozorčića posle optimizacije​

U slučaju da je neophodno brzo ćišćenje memorije, kliknite na dugme “Start Optimize” i sačekajte da se procesi optimizacije, čišćenja i ostalog, što program daje, završe.

:ppozdrav:
 
Praznjenje RAMA moze da oseti i poboljsanje samo onaj ko ima 512 MB ili manje.Sa 2 GB rama nece ni Windows7 da uspori .U principu sto vise RAM a Windows brze radi
Post je spojen: [time]1297650438[/time]
_________________________________________________
Slicno kao i program samo sto kad podesite redzistri windows sam izbacuje dll fajlove iz rama koji se ne koriste



УКЛАЊАЊЕ DLL-ОВА


Explorer често кешира DLL фајлове у меморију и држи их ту чак и када престане да их kористи.
Да би отклонили овај недостатак,уђите у регистар и идите на HKEY-LOCAL_MASCHINE SOFT-
WARE Microsoft Windows CurrentVersion Explorer. Кликните десним тастером на Advanced и из менија New изаберите опцију Key.Новом subkeyu дајте назив AlwaysUnloadDLL .са десне
Стране урадите дупли клик на ( Default ) и упишите вредност 1.

Post je spojen: [time]1297675909[/time]
_________________________________________________
Ovo vazi za Windows XP . Na Windowsu 7 nisam isprobao.
Post je spojen: [time]1297701199[/time]
_________________________________________________
u registar se ulazi Start>Run> i kucanjem regedit >Ok
 
Forsirano brisanje file-ova koje OS odbija da izbriše !?

Često se dešava da kod pokušaja da se obriše neki fajl, sistem izbaci poruku da file ne može da se izbriše, jer se trenutno koristi, ili tsl.

28ktxkn.png

Mali, po kapacitetu, programčić pod nazivom Unlocker 1.9.0.exe rešava ovaj problem, i daje mogućnost da se ovakvi, često "dosadni", fajlovi forsirano izbrišu.

Posle instalacije ikonica programa se ugradi u prozorčić koji se, u Explorer-u, dobija desnim klikom.

Unlocker možete preuzeti sa adrese: http://www.box.net/shared/hn04vyxuem

:ppozdrav:
 
Ja ovde nesto kucam kao ja znam ponesto o kompjuterima a od juce mi kompjuter pomera dandalo samo tako .Niti mogu da instaliram ijedan antivirusni program , niti mogu da instaliram bilo koji web borwser, windows puca na svakih 10 minuta samo se plave ekrani smrti .Prosli put sam mu ocistio kuler na procesoru i prestalo ovakovo ponasanje ali sad nema prasine.Brisao mu particije pa ponovo particionisao pa instalirao windows xp pro pa xp home sp3 pa windows 7 i nista .Pa se pitam da nije struja uzrok ili cu morati da menjam kondenzatore na ploci drugi put . Ili je posle 8 godina resi oda ispusti poslednji MHz iz procesora.
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Ja ovde nesto kucam kao ja znam ponesto o kompjuterima ........................... windows puca na svakih 10 minuta samo se plave ekrani smrti .Prosli put sam mu ocistio kuler na procesoru i prestalo ovakovo ponasanje ali sad nema prasine................................t . Ili je posle 8 godina resi oda ispusti poslednji MHz iz procesora.

Plavi ekrani i nemogućnost instalacije, posebno ako procedura traje dugo, upućuju na "pucanje" RAM, ili u goroj varijanti CPU. Ako se dešava da se prekida instalacija Windowsa, tj. "ne prolazi", sa RAM-om se nešto dogadja, nema druge !!!

:ppozdrav:
 
Danas sam mu otvarao kuciste i video da su mu se dv akondenzatora nadula , jedan jos zardjao. SUtra ili prekosutra ide u servis .Ali od kad sam ga otvarao radi bez problema.
 
Шумадинац,електролити МОРАЈУ бити нови и квалитетни,за дати радни напон и капацитет.
Скрећем пажњу, не само теби него и свима које то занима, да поправку Матичних плоча не поверавате невичним "сервисерима", као ни онима који не поседују сву неопходну опрему за такву врсту посла."Резултат"се види ако не одмах оно врло брзо.
Матичне плоче се иначе поправљају и могу после СТРУЧНЕ поправке да трају дуго.Цена стручних поправки се креће од 1500-3500 динара било где у држави.Ако је цена преко тога
купите другу исправну или нову МБ.
Не користите јефтина а лоша напајања.
 
1500 dinara ce i da me kosta zamena kondenzatora ,a danas radi kao lud ,osetila rdja da ce u servis . Ovaj moj krs ima punih 8 godina i u Novembru puni 9 . Da zamenim plocu , procesor i RAM treba mi od 10000 do 13- 14000 .A nesto mi se ne menja sve to pa cu da mu produzim zivot jos malo.
 
Nazad
Vrh