Zaštita jagoda

Ja idem Ridomil i Vertimec pre cvetanja.
Možeš Captan, Afinex, Tepeki i Abastate, recimo.
Staviš nešto što pokriva pegavost lista, antraknozu, fitiftoru, vaši, rilaša, grinje...
Zavisi i od kondicije zasada, koji put je tu jagoda uzastopno, koja je godina zasadu...

Ja ubacim i 20:20:20+me 3kg/ha i neke aminokiseline. Nije nužno, ali je poželjno (kada se već prska).
 
Poslednja izmena:
Ja idem Ridomil i Vertimec pre cvetanja.
Možeš Captan, Afinex, Tepeki i Abastate, recimo.
Staviš nešto što pokriva pegavost lista, antraknozu, fitiftoru, vaši, rilaša, grinje...
Zavisi i od kondicije zasada, koji put je tu jagoda uzastopno, koja je godina zasadu...

Ja ubacim i 20:20:20+me 3kg/ha i neke aminokiseline. Nije nužno, ali je poželjno (kada se već prska).

Prva je godina, osnosno ove godine prvi rod. Da idem sa fitofert bormax?
 
Jel quadris dobar preventivno za phytophthora fragariae iliti po naski trulez korena,koja kolicina ide ako se pusta kroz sistem ??
 
Pa ja sam isao prosle godine sinum pa swich pa opet signum pa na kraju teldor.Ove godine sam malo promenio.Juce sam prskao pehar+promesa+isabion pa cu ići dva puta swich stim da cu drugi put dodati kwadris i na kraju teldor+isabion
Pope ja sam isao po skidanju lista bakar a zatim Ridomil i Talstar e sada sta dalje da li ici Quadris po izlasku 5% cvetanja ili sta ti imas u planu i koja je tvoja sema.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ja sam pre ove kise danasnje prskao vertimecom i karate zeon od insekticida,posle ciscenja lista prsko sam ridomilom i plavo neki preparat cini mi se da je cuprablau z,talstar za crva kroz sistem sam isto pustao i sad planiram quadris kroz sistem ili folijarno ne znam sta je bolje,posle verovatno switch ili teldor mozda i signum,koristim syngentin program zastite i zavrsava posao e sad svako ima svoja iskustva.
 
Nazad
Vrh