Zaštita jagoda

Isto kao i ti :D
Dobra priprema parcele pre sadnje, neki zemljisni herbicid, eventualno nesto za uskolisne kasnije, plevljenje i to je to. Ne postoji carobni stapic

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Нисам раније садио јагоду па сам поставио оглед од 240 живића на једноредној фолији и КПК. Оглед за сад показује да сам имао потпуно погрешно мишљење о фолији у смислу да неће бити корова. Међутим, корови напредују према отвору и за месец дана сам плевио 3 пута. Ово је неприхватљиво за већи засад па ме занима како решавате проблем корова?

Pa mora malo i da se pomuci. Kod mene ima ljudi koji imaju po 3-4 ha jagoda pa moraju da pleve.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
neki zemljisni herbicid, eventualno nesto za uskolisne kasnije, plevljenje i to je to.
Не бежим од тога да плевим, тим пре што је мали засад, али кад почупам оно што се појави на отвору у дубини под прстима осетим "тепих" корова па ми се чини да је посао узалудан. У том смислу не видим сврху фолије на банку.
Који конкретно хербицид? У комерцијалним каталозима произвођача хербицида не видим ни један препоручени који би пропустио кроз КПК.

- - - - - - - - - -

Pa mora malo i da se pomuci.
Које "мало"?! Пуче ми кичма. Већ сад видим да ће та моја јагода, ако је буде, да буде скупа к'о око. Иначе, другар је до мене за "пробу" посадио 4.000 ком.
 
Pa nema herbicida za kap po kap.
Sto se folije tice, nije ona svemoguca ali pomogne dosta.
Pre zasnivanja zasada parcelu treba sto bolje pripremeti da posle bude manje posla. Znaci, moras se resiti SVIH visegodisnjih korova jer tu ni plevljenje ne pomaze. Sirak, zubacu, pirevinu jos i mozes resiti herbicidima, ali palamidu, maslacak, poponac, bokvicu, divlju nanu i kupinu... tesko resiti na bilo koji nacin. Taj "tepih" ispod folije je najverovatnije poponac. On se pruza ispod folije i izlazi tamo gde dokopa svetlosti (slicno je i sa mentom). Ako je to u pitanju, odma da ti kazem da ti je uzaludan posao. Nema tu spasa

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pa nema herbicida za kap po kap.
А шта би му значила ова рекламна порука: "DEVRINOL 45-F se primenjuje kao sistemični herbicid u zasadu jagode, u količini 3-6 l/ha (30-60 ml/100 m²), tretiranjem zemljišta u vreme mirovanja vegetacije, uz obaveznu inkorporaciju na dubini od 2-5 cm. " ?
 
Devrinol deluje na seme korova, t.j. na korove u fazi nicanja. Za taj tvoj tepih ispod folije nema leka.
Da sam na tvom mestu, ja bih pokusao na prolece da uberem nesto i onda se resio tih problema

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kupio sam sadnice jagode Alba,pa me sada zanima da li pre sadnje u zemlju treba nakvasiti sa necim ,tipa ridomil il sta vec ???

Hvala unapred ...
 
Pozdrav ... juce sam zasadio 1000 sadnica jagode Alba...posto sam neiskusan i ovo mi je prva sadnja,da li mi moze neko reci sta je sledeci korak i kada se to radi,tipa neko prskanje za zastitu ili sta vec,gnojivo neko ??

Citao sam postove ,sa poslednjih strana,ali nije mi bas jasno,pa vas molim ako vam nije tesko da mi napisete,hvala unapred..pozdrav
 
Prvo pogrešio si sto si je sada sadio, trebao si na leto. Sada ćeš je cele godine održavati, a neces imati ništa da beres.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Kada sam zvao 6 7 oglasa svi su rekli da ce biti sredinom Maja i da nece samo dati 100 posto vec 60 posto ... Kontam da su oni prodavci pa pricaju sta njima odg..A sto bi bila prolecna sadnja? Kako malinu Polanu kad zasadis u prolece vec da te godine ?!
Ok i ako bude tako,sta treba da se radi sa njom od prskanja ,gnojiva ?
 
Kada sam zvao 6 7 oglasa svi su rekli da ce biti sredinom Maja i da nece samo dati 100 posto vec 60 posto ... Kontam da su oni prodavci pa pricaju sta njima odg..A sto bi bila prolecna sadnja? Kako malinu Polanu kad zasadis u prolece vec da te godine ?!
Ok i ako bude tako,sta treba da se radi sa njom od prskanja ,gnojiva ?

To ti ispadne 600 grama sto je nemoguce za tako malo vreme.Jedino ako su frigo imaces rod od nekih 100 grama.Nemoj da se previse nadas za ovu godinu.
 
Pozdrav ... juce sam zasadio 1000 sadnica jagode Alba...posto sam neiskusan i ovo mi je prva sadnja,da li mi moze neko reci sta je sledeci korak i kada se to radi,tipa neko prskanje za zastitu ili sta vec,gnojivo neko ??

Citao sam postove ,sa poslednjih strana,ali nije mi bas jasno,pa vas molim ako vam nije tesko da mi napisete,hvala unapred..pozdrav
Stock, to je mala količina, da bih ja razmutio stajsko gnojivo i zalio 1000 sadnica. Ako ipak imaš sistem kap po kap, onda kupi žute kristalone ( 15:30:15 ), ili nešto drugo na bazi fosfora ( P ). Ja sam prskao sa: Quadris + topas + calipso ( sve zajedno ),
i za to ti je dovoljno 10 litara tekućine. Tačno je da je mukotrpan posao, sada bi trebao pljeviti travu između redova, ili prskati, te pljeviti travu oko sadnice ( ako imaš PVC foliju, iz one rupice oko sadnice će krenuti trava kao luda ). Ove godine će biti slab rod, ali bi mogao u junu mjesecu pokupiti stolone i proširiti zasad za još 1000 sadnica, a tek sledeće godine očekuj pravi rod.
Pozdrav !
 
E hvala puno na odgovoru...kada bi mogao to prskanje da uradim, sada vec 2 dana pusta vodu , jer je zemlja suva..da postavljao sam i foliju,rucno (ali je ok ispalo )
Da mozda malo sacekam 5 6 dana pa da onda poprskam ,reko da se primi malo ?
 
Nazad
Vrh