Zaštita jagoda

E hvala puno na odgovoru...kada bi mogao to prskanje da uradim, sada vec 2 dana pusta vodu , jer je zemlja suva..da postavljao sam i foliju,rucno (ali je ok ispalo )
Da mozda malo sacekam 5 6 dana pa da onda poprskam ,reko da se primi malo ?
Da, pričekaj 7 - 10 dana pa onda pršći.

- - - - - - - - - -

E hvala puno na odgovoru...kada bi mogao to prskanje da uradim, sada vec 2 dana pusta vodu , jer je zemlja suva..da postavljao sam i foliju,rucno (ali je ok ispalo )
Da mozda malo sacekam 5 6 dana pa da onda poprskam ,reko da se primi malo ?
Ali odmah puštaj starter kroz kpk ( nešto na bazi fosfora ). ( Prihrana ).
 
Moze mala pomoc nesto mi jede list jagode desavalo se to i ranije ali ove godine od jagode ne ostane nista cak i sredinu pojede.Da li puz golac jede list jagode?
 
Prije 2 dana sam zamiješao bakar i ostavio u prskalici, mogu li sutra to koristiti, ili da sve prospem i zamiješam drugi.
 
Imam neke crvene bube u jagodama, mislim da one jedu list, mada ima i nekih paukova dosta. Jel kasno za primenu necega ili ima spasa?
 
Sta bi moglo biti kada se krajevi listova skoro spajaju prema unutrasnjem delu, ne suse se, ali se nekako skupljaju. Da li im fali nesto ili?
 
Bor bi trebalo podjeliti preporucenu koncentraciju, pred cvetanje i na pocetku cvetanja. Ja sam prskao borom prije dva dana, za vikend ocekujem cvetove pa cu sredinom sledece sedmice ponoviti. Iskreno, ja idem sa malo jacom koncentracijom bora pred cvetanje i pola koncentracije u cvetanju.

- - - - - - - - - -

Savijanje lista je mozda, ako nema nekih tragova po sebi, crvenih, belih ili neke druge boje, reakcija na dva hladna jutra. Kod mene je bilo -2 i -1, da je procvetalo bilo bi svasta. Mozda da probas sa nekom aminokiselinom ili Sinergon 2000 (isto aminokiselina sa jos svasta nesto) da vidis kako ce reagovati. Ja sam prskao sa sinergonom, isto sam imao utisak da se list savija ka unutrasnjosti ali juce vec nisam primjetio.
 
Cistio sam jagode krajem februara. Sada vec cvetaju, ima dosta novog lisca, ali ima opet lisca koje se susi i koje izgleda kao i ono koje sam vec uklanjao. Da li to ima vise puta u toku godine da se uklanja staro lisce?
 
List ima svoj zivotni vek, tako da je normalno da vremenom odumire. Mozda si pri ciscenju ostavio nesto starijeg lista koji se u tom momentu nije cinio toliko lose, i to je to

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh