YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Kolege danas sam presao 50 rc na 504 ci pa me interesuje dali ce serviseri praviti problem oko toga posto neznam kolko je cekanje na njih a zakasnela setva me jos ceka dal da vozim traktor ili cekam da dodu.
 
To su gluposti.Meni je punio 14,8 na IMT560 i explodirao akumulator.Na kinezu mi puni 14,5 i iz Agrovojvodine kažu da je to razlog crkavanja i treće kontrolne table,4 sijalice,topljenja par konektora......
 
Kod mene je na jednom traktoru 13,5 a na drugom gotovo 15v. Gde je punjenje 15v akumulator sluzi vec drugu godinu, verovatno ga odrzava u zivotu cesto praznjenje. Negde sam procitao da je max dozvoljeno punjenje 14.5v.
 
Moram onda zvati komšiju da skine i probamo promeniti regler.To je nekako naj bezbolnije za početak.
 
Tako je rekao električar iz AV.Svaka tabla traje otprilike isto.Kvarovi se javljaju istim redosledom i ponašanjem.Ma to punjenje moram srediti te srediti ,a za ostalo ćemo videti.
 
Ma sutra završavamo oranje pa ćemo onda skinuti.Pošto je na kineskom traktoru i alternator kineski bojim se da to neće ići tako lako sa zamenom.
 
I kod ćaleta isto bio problem na yto 454 sa alternatorom menjali su 2 orginalnih reglera pa su posle ubacili od nekog auta spoljašnji regler i nisu rešili problem, na kraju uzeo kod jednog na vašaru koji prodaje alternatore od golf 2 i paše bez prepravke i od tad nema problem sa punjenjem.
 
Taman sam hteo da se pohvalim da imam 2000 rč, kad ono crkne alternator. Raspali se ležajevi, koji su zamenjeni. Punjenje je 14,1 V.
 
Zna li neko pase li od neceg drugog alnaser na 80-90. Zeza me nesto nece svaki put da upali iy prve vec preklizava i uzmem nov bendiks i promenim radio dva dana i sad opet isto, a nov je 30 000. Neko mi je rekao da na njih pase od Torpeda pa me interesuje ima li ko vise iskustva sa tim
 
Nazad
Vrh