Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako je to lako reći, "eto 7t po ha".......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ta prognoza sa ENSO fazama na okeanu (zavisno od anomalija, La Nina hladno i EL Nino toplo) prvenstveno imaju uticaj za tropske i suptropske oblasti, kao i za delove SAD, Kanade i Australije/Argentine/Južne Afrike. Za Evropu i Aziju to nema nikakvog poznatog efekta ili korelacije na osnovu koje može nešto pouzdanije da se tvrdi.
 
Bio sam odsutan od kuće pa od četvrtka oko podne nisam praznio kišomer do malo pre.. Rezultat ravno 20 litara.
 
Jel zna neko sta se desava sa radarskom slikom rhmz-a kad god pogledam ima neka ista oblacnost vec duze vremena
 
Jel zna neko sta se desava sa radarskom slikom rhmz-a kad god pogledam ima neka ista oblacnost vec duze vremena
Malinar, meni je slika normalna, nemam problema. Ne znam koji pretraživač koristiš. Hajde probaj da otvoriš ovaj link
РХМЗ - Републички Хидрометеоролошки завод Србије Кнеза Вишеслава 66 Београд:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: (hidmet.gov.rs)
Proveri vreme, tj datum. kod mene je radarska slika 15:30 današnji dan :cao:
 
Malinar, meni je slika normalna, nemam problema. Ne znam koji pretraživač koristiš. Hajde probaj da otvoriš ovaj link
РХМЗ - Републички Хидрометеоролошки завод Србије Кнеза Вишеслава 66 Београд:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: (hidmet.gov.rs)
Proveri vreme, tj datum. kod mene je radarska slika 15:30 današnji dan :cao:
Isto,crveno-zute tackice pravac K.Mitrovica-Kraljevo uvek stoje,bez obzira na prikaz drugih oblaka ako ih ima u tom trenutku
 
Hajd, ako otvaraš taj link na kompu, probaj na mobilnom ili obrnuto i vidi rezultat.
A ti drugi oblaci, jel se pomeraju na radarskoj slici?
 
Komšo, nisu to stvarni odrazi, kao što si i sam uvideo, uvek su prisutni na istom mestu tj. ne pomeraju se. To je rezultat eha od neke prepreke na koju nailazi radarski snop, najčešće vrha neke planine koji remeti tj. stoji kao prepreka tom snopu koji radar šalje i onda daje povratni signal kao da je to zapravo neki konvektivni oblak.

Vreme ko vreme,zazimilo, biće snegića al ništa posebno.
 
Ceo dan skoro pada sneg, beli se po travi i krovovima... 🌨

Videćemo ujutru hoće li se lopatati za prilaza 💪
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh