Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lep mraz jutros.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Prošle godine sam ostvario najveći ekonomski profit po jedinici površine u svom 20godišnjem poslovanju,sa prinosima daleko ispod proseka, može se reći i upolovačenim...tako da sve je relativno... al svakako i ja uvek navijam za veći prinos i uvek se nadam dobrim vremenskim prilikama...
 
Prinos i samo prinos.Nisu svima isti prinosi ispod proseka,niti rec susa se koristi za iste uslove ...
Prosle godine psenice je bilo i 3t ha a ove god vise nego duplo.Soja prosle godine 1.6 t ha a ove skoro i 4t ....zaj ti cenu druze,kad imas visok prinos useva sve je lakse a mozes i cekati bolju cenu.
 
Po meni nije prinos toliko bitan koliko izbeći dužničko ropstvo. Može da rodi i vagon kukuruza po jutru, džaba kada su ga oteli po 13 dinara! Misliš da su ljudi hteli prodavati po toj ceni?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Prinos i samo prinos.Nisu svima isti prinosi ispod proseka,niti rec susa se koristi za iste uslove ...
Prosle godine psenice je bilo i 3t ha a ove god vise nego duplo.Soja prosle godine 1.6 t ha a ove skoro i 4t ....zaj ti cenu druze,kad imas visok prinos useva sve je lakse a mozes i cekati bolju cenu.
Prošle godine mi je prosečan prinos bio oko 700kg/kj, a ove godine ispod 1.500kg/kj. I to je otprilike bio prosek u KO Kać.
 
добро је славко ако је било 15 већина је имала мање међуњима и ја
 
Primetio sam da kao nikada do sada menjaju prognozu po nekoliko puta na dan, čak i RHMZS koji to nije nikada činio. Primetio sam da nikada do sada nisu ,,brljali" o trenutnom stanju koliko sada brljaju,, ne samo u vezi padavina.
Možda Kimi ima objašnjenje ?
Da li predstoji stabizacija vremena ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh