Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izgleda da cemo jos cekati za neku ozbiljnu kisu mozda i prvih dana novembra cemo imati ovakve temperature i bez padavina
 
Kad je ovakvo vreme razni prognosticari se kvalitetno povuku i mudro cute.
Niko od njih ne sme da izadje i da kaze kako ovo nije normalni, kako se ozbiljno menja klima, kako je ljudski faktor neupitan, kako se bukvalno kisa mora prvo platiti da bi padala (pri pejd).
U bilo koju diskusiju da udjes sa njima oni ce reci kako je ovo sve bilo i kako je ovo sve normalno samo eto mi brzo zaboravljamo.
Saavim je normalno da siroko podrucje juzne Backe nije zglavno pokislo vise od 100 dana. Kako je sasvim normalno da imamo tropske noci u sred oktobra. Kako nemamo magle, nema rose, ima samo vreline iz Afrike.
Da me pogresno ne razumete, nisu oni ljudi krivi za ovo, al su krivi sto cute, sto ne smeju da kazu.
 
Pa šta da kažemo dragi moj Paore?

Kao što u kasno proleće ili rano zna da pretera da pada, tako i sada, možda još ekstremnije u drugu krajnost. Što lepo reče koleg IMT, jasno se to vidi iz aviona, kad krene ovako miholjski jesen tj. uhvati zalet nema tu leba od neke kiše ozbiljne do pred kraj.

Još je gore ovakvo kao ove jeseni, kad je zapravo okean i zapad Sredozemlja aktivan, kiša pada zapadno i severno od nas ali šta vredi kad se cikloni prebacuju kao na trasi severnije od nas...mi od toga nemamo ništa jer je em aktivna zavetrinska rupa Dinarida usled jake južne jugozapadne struje, em se ka našem području transportuje ogromna količina toplote koja đoki ne služi jer je pljuskovita sezona zamrla.

Dakle, jeste oktobar uz februar najsuvlji mesec u proseku, ali da ga je preteralo, jeste zaista. I ovde je sve suvo kao barut. Dok ne ojača anticiklon u centralnoj Evropi odnosno ciklonska trasa se ne pomeri na jug ili istok nema od neke ozbiljne kiše vajde.
 
Kad je ovakvo vreme razni prognosticari se kvalitetno povuku i mudro cute.
Niko od njih ne sme da izadje i da kaze kako ovo nije normalni, kako se ozbiljno menja klima, kako je ljudski faktor neupitan, kako se bukvalno kisa mora prvo platiti da bi padala (pri pejd).
U bilo koju diskusiju da udjes sa njima oni ce reci kako je ovo sve bilo i kako je ovo sve normalno samo eto mi brzo zaboravljamo.
Saavim je normalno da siroko podrucje juzne Backe nije zglavno pokislo vise od 100 dana. Kako je sasvim normalno da imamo tropske noci u sred oktobra. Kako nemamo magle, nema rose, ima samo vreline iz Afrike.
Da me pogresno ne razumete, nisu oni ljudi krivi za ovo, al su krivi sto cute, sto ne smeju da kazu.
Je l' ćuti i onaj tvoj drugar čiju si dugoročnu prognozu ponekad postovao? Šta on kaže kakvo će vreme biti?

Kod mene danas 4l u kišomeru.
 
Пало је нешто кише таман толико да лепи за точкове. Видим ове са великим сејачицама да се враћају из атата.
 
Došao kući maloprije s posla, ono mokar asfalt i po koja bara od kiše na ulici...
Uđem u dvorište i virnem u kišomer, 3 litre...
Mašala, daj šta daš... :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh