Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije pisalo 100% odavno .....Po radaru ova kisa rezervisana samo za Banat,steta sto jedino soji jos moze pomoci.
 
Kad sam bio mladji htela baba da me nauči kako se priziva kiša .”Mani me baba ,bolje mi kaži gde ste ti i deda zakopali ćup sa zlatom “ Naidje otac pa kaže “ mani da je diraš ,nek ti izdiktira ti zapiši pa baci papir ,udovolji joj “ Zapišem ja ,pa papir zavučem u neku fioku u garaži .Prodjose godine ,suša ,ja dužan ko Grčka ,u najavi finansisko pucanje .Setim se ja za papir pre jedno dva meseca ,more daj šta daš ,davljenik se za slamku hvata .Prizovem ja kišu ,svi mi se smeju u komšiluku .Medjutim krete pustinja da pada ,e sad ,baba potegne pa umre a nije mi rekla kako se ova pustinja od kiše zaustavlja ,pa ako neko zna .....
 
Kad je meni dosta onda da znate da je dosta😂 Zena, deca vec me prozivaju i diraju recima “ jel ti sad dosta kise”? A ja stidljivo, po prvi put od 2014, reko, “e, sad bi mogla prestati”🤪
Bilans, juce i danas 35 lit. i pada i dalje ko da vise ne zna stati!
U medjuvremenu jos 11 lit.
Sve ukupno 46 lit.
 
Poslednja izmena:
I kod mene celu noć je padala raznim intezitetima.
Ne znam koliko je palo ali mislim da je oko 15-20 l.mozda me iznenadi da je i više
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh