Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@steve73 Lepu kisu ?,pogledaj radar a i vidi se ovde koliko se pise o kolicinama padavina,najvise je palo oko NS-a,i ispod deo Srema,gde stalno i pada,njih nikad ne promase padavine.
Ja sam pre sat vremena pogledao bilo je desetak litara u kisomeru,toliko o tim padavinama u Banatu,po radaru kisa ce stati uskoro,a nzm jel uopste ima bar 20 litara do sad,sto je nista na onolike pukotine kod nas po ataru.
Inace danas smo kopali za neku cev skoro 1m u dubinu i nema ni v od vlage,suvo,suvo,suvo.
 
Poslednja izmena:
@steve73 Lepu kisu ?,pogledaj radar a i vidi se ovde koliko se pise o kolicinama padavina,najvise je palo oko NS-a,i ispod deo Srema,gde stalno i pada,njih nikad ne promase padavine.
Ja sam pre sat vremena pogledao bilo je desetak litara u kisomeru,toliko o tim padavinama u Banatu,po radaru kisa ce stati uskoro,a nzm jel uopste ima bar 20 litara do sad,sto je nista na onolike pukotine kod nas po ataru.
Daj Arkadije . Bolje ista nego nista . Kazi hvala na mirnoj kisi ( ako si prosao bez stete ) . Prosle godine 3 meseca nije postena kisa pala . Najvaznije je da ce zahladneti i da ce Sunce postati pitomije .
 
Pala lepa kisa pa stala na jedno sat vremena, sada pada jesenja natapaca. Kragujevac ove godine sve u crveno.
 
Stade kiša. Nisam mogao da izdržim a da ne izađem da vidim koliko je u kišomeru. 10,5 l ukupno za danas.
 
@Banat013 Da,mi neki po delovima Banata smo na to spali po pitanju padavina,bolje ista nego nista :) ...uglavnom nije da nisam zahvalan,nego uvek dobijemo maltene na slamku padavine,ako dobijemo.A za danas,zar nisu prognoze davale najvise padavina za Juzni Banat,spominjalo se 40+L,a dobili su duplo manje,negde ni toliko.
Inace 15-ak L u kisomeru,sad nesto opet pada,videcemo ujutru.
 
Као што је прогноза показала мало је кише пало преко ноћи, падала различитим интезитетом. Већ 7 километара даље у другом селу било је велике кише.
 
Prelio mi kisomer tako da je palo preko 50l, po meteo stanici 44l. Izgleda da je u jednom delu atara bilo grada, moracu da obidjem u toku dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh