Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam juče uzimao uzorak zemljišta za analizu. Išao sam do 60 cm i na toj dubini je glib, prevlažno. Oko 5 cm od površine je onako po malo suvkasto. Po ovome rekao bih da je vlage sigurno 1 m. E sad naravno, da li je to dovoljno ili ne nemam predstavu.
 
Gledam kako se vikend približava, tako ukidaju padavine na prognozama. Do juče stajalo kiša za nedelju 94%, danas sneg 55% a kiše više nema.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa ako ce padati sneg normalno da kise nema,logicno ne?
Stoji i dalje sve padavine,cak moguce u cetvrtak na petak da vec stize a od nedelje ponovo jutarnji minusi
 
Po ovako toplom vremenu za ovo doba godine i aktivnosti ptica grabljivica sigurno je da ponovo dolazi loše vreme. Od kako pratim ponašanje ptica netreba mi nijedna prognoza . Jedino one osete nekakve veće promene.
 
Moguća je kiša za četvrtak uveče za moj kraj. A onda subota-ponedeljak ide pad temperature i prvo kiša pa sbeg. Biće i blagog minusa.
 
Po ovako toplom vremenu za ovo doba godine i aktivnosti ptica grabljivica sigurno je da ponovo dolazi loše vreme. Od kako pratim ponašanje ptica netreba mi nijedna prognoza . Jedino one osete nekakve veće promene.
Zanimljivo.Takođje sam ovih dana video bar 20-ak orlova.Oni što po ataru love miševe.
Šta ste još zapazili po njihovom ponašanju?
 
Par dana pre kise cuju se vrane,gavrani to je straota, po ceo dan. Tu nema promasaja.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh