Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Konacno prokinula :LOL: ,u zadnja 2 meseca maltene ovo je treca kisa a da nije jednocifren broj,tj ko zna mozda jos jeste ...ali bar blizu desetak litara da bude,ne 2-3 litre,a mnogi kukaju na velike kolicine padavina,voda lezi po njivama...vreme stvarno skroz sjeb....Uglavnom hvala bogu,pala sto bi rekli u minut do 12.
Po radaru preslo crveno preko nas,za razliku od nekoliko puta pre kad se isto desilo ali je palo par litara,totalni promasaji,ovaj put je padala kako treba.
12 lit palo.
Kod nas(opet po ko zna koji put)samo 2 litre.
 
Bio sam na kanal ptema N.Bečeju .Čuo sam da grmi iz pravca sela pa sam se spakovao i pobegao.Tamo nije pala ni kap.Selo je uhvatio dobar pljusak od 20 litara
 
Kod mene noćas 2l, a oko podneva doobaar pljusak koji je doneo još 26l. Dakle ukupno za današnji dan 28l.

Jendek ispred kuće se potpuno napunio, ali je vrlo brzo zemlja popila svu tu vodu jer je ovo prva prava kiša u selu još od aprila. Neki delovi atara su za to vreme više puta dobijali ovako dobre kiše, a neke delove atara su uvek kačile samo kiše od po par litara. Po RHMZ radaru bolje je prošao istočni deo atara ali se nadam da je konačno i kod mene u Razlevima bilo makar i pola od ovoga u selu, u svakom slučaju samo neka pada pa makar i ne oparao ništa.
 
Ваљда су сад коначно и Разлеви добили имам и ја један део где је тек пре неки дан покисао .Знам како је то кад је све около мокро а твоја њива сува ко да се на мапи налази у сахари
 
Juče sam parao u Razlevima, prašilo se samo tako, ali ne mogu reći da nema vlage. Ima je, ali usev je još mali i ne troši toliko vodu kao u julu i avgustu. Zato je dobro da ima rezerve vlage, a sa po par litara se ne prave rezerve. Nisam nerazuman, znam da kiša ne zavisi od nas, al' opet bude mi malo krivo kad mi njive dobiju po 2-3 litre a samo nekoliko km dalje bude po 20-30, i to uzastopno više puta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh