Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Do sada je palo 10 kapi po kvadratnom metru. Videćemo večeras i noćas šta će biti.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Kod nas trenutno olujni vetar,iz Mađarske se spuštao ogroman oblak, ali vetar je to rasterao kao od šale, tako da od kiše izgleda ništa.
I u najsušnijim godinama maj je davao minimum 80 litara. Sad 0 litara.
 
Spušta se lepa linija razvoja na frontu iz Slavonije i Mađarske, ti oblaci su kratkoživeći pa kako koga zakači. To je nažalost sada nemoguće odrediti hoće li se baš otvoriti ili ugasiti iznad Bečeja ili bilo kog mesta, samo radar i nebo pomažu.

Očekivano prava stvar je južnije, kod Željka u Rekovcu je bilo veselo.
 
Kakav sam maler, iznad i ispod mog kraja kisa.U gradu ubi izgleda a ovde ostadosmo suva kurca.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Zbog najave sa svih mogucih prognoza, odem sa sinom da bacim kan u maline, zadnje redove bacamo poce kisa, aj rekoh pomozi boze, ali izgleda da je kod njega danas guzva. Nije sastavilo kap do kapi. Sedemo u kola i kuci, putem 12 km do kuce, vazdusnom linijom oko 5-6km i na ulasku u grad poce, kod kuce sedeli u kolima nismo mogli da izadjemo 15min kakav pljusak. Zovem u selo kazu greje sunce, azot vetri a ja u kolima, provala oblaka. Bilo mi doslo da placem, nisam mogao pred sinom...
5 km ej i nista a ovde...
 
Zbog najave sa svih mogucih prognoza, odem sa sinom da bacim kan u maline, zadnje redove bacamo poce kisa, aj rekoh pomozi boze, ali izgleda da je kod njega danas guzva. Nije sastavilo kap do kapi. Sedemo u kola i kuci, putem 12 km do kuce, vazdusnom linijom oko 5-6km i na ulasku u grad poce, kod kuce sedeli u kolima nismo mogli da izadjemo 15min kakav pljusak. Zovem u selo kazu greje sunce, azot vetri a ja u kolima, provala oblaka. Bilo mi doslo da placem, nisam mogao pred sinom...
5 km ej i nista a ovde...
Isto tako i ja jutros bacio po malinama, nameštalo se oko pola 9,porosilo i ode... Oko pola 12 me isteralo iz malinjaka opet, kosio travu, ali bukvalno je za 2 minuta padanja pokupila prašinu i to je to... Veštak onako tek uhvatio vlage i pobeleo po zemlji, vetar izduvao šta je bilo i žali bože što sam ga bacio i radio danas bilo šta kao "pred kišu" 😕
 
Zbog najave sa svih mogucih prognoza, odem sa sinom da bacim kan u maline, zadnje redove bacamo poce kisa, aj rekoh pomozi boze, ali izgleda da je kod njega danas guzva. Nije sastavilo kap do kapi. Sedemo u kola i kuci, putem 12 km do kuce, vazdusnom linijom oko 5-6km i na ulasku u grad poce, kod kuce sedeli u kolima nismo mogli da izadjemo 15min kakav pljusak. Zovem u selo kazu greje sunce, azot vetri a ja u kolima, provala oblaka. Bilo mi doslo da placem, nisam mogao pred sinom...
5 km ej i nista a ovde...
Pre desetak godina, ista prica, bacali smo djubrivo u kukuruz, prihrana, naoblacilo se,grmi, gromovi udaraju, ja zurim da zavrsim sto pre, na kraju zavrsim i pobegnem i nista, ni mililitar.Nadam se da ce nocas padati tamo gde nije, situacija je katastrofalna.
 
Rupa nad Vojvodinom...

d56440f47ff4f62bb54815427b644e0b.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh