Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Magla spasila voće u mom kraju, krenulo je oko ponoći ka nuli, ali je verovatno magla zadržala na +1,5 °C. Ipak sam dogrevao plastenik prethodne noći. Nadam se da je ovo kraj hladnog vremena.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
12l kise juce, spas u zadnji cas. Inace prva dvocifrena litraza u 24h jos od januara. Nocas nas spasila magla od mraza, vreme kao da je jesen
 
5 litara.

Nekako je lepse da kazem da je palo 50.000 litara po hektaru. Ili da kazem da je palo 15-20 traktorskih cisterni/ha :ppozdrav:
 
Kod mene je napadalo ravno 10 l. Za sve je dobro. Ali zato u zadnja dva dana bilo jutarnjeg mraza. Kajsija otišla u nepovrat. A šta će biti sa kruškom i šljivom koja se oplodila pitanje je, kao i sa jabukom, trešnjom i višnjom koje su još u cvetu.
 
Magla bukvalno pravi spasilac u kotlinama južnog dela zemlje.

Sutra bi mogao dobro da se ovajdi severni deo Vojvodine, uključujući tu i krajnji sever kako Bačke tako i Banata....ali naravno napomena, u pitanju će biti konvektivna grmljavinska oblačnost pa je jako nezahvalno reći gde će i koliko pasti, ali gde potrefi biće do 30-ak litara kao od šale.
 
Ako nas i to sutra promaši ja ne znam šta očekivati. Ove godine smo kišu gledali samo na televiziji. Sve posejani mi u je u prašini. Užas
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh