Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daj Kimi vidi kad bi trebalo biti 10-ak dana bez kise i da li je to moguce kroz 10-ti mjesec uopce?
 
Juce me pratio neki oblak desno od mene kad sam se vracao iz Beceja,ona suma kod Tise se nije videla koliko je pljustalo.Sad svaki oblacic donese padavine,neverovatno koja razlika spram pre 2 meseca i vise ,kad se sve zivo raspada kako nam prilazi ovde,a i ako nesto predje,nema padavina ...
 
Hladno je na visini DUkej i onda svaki iole oblačak koji odleti malo uvis može dati sitan led.

Ne samo da nastavlja na promenjivije, nego će opet biti značajnih količina početkom sedmice...jbg svi smo znali da će kad tad iznaći šablon za polivanje atmosfera, sad samo nastavlja.

Meni je taj parametar - srednja godišnja količina padavina na referentnom periodu od 10 ili 20 godina najmanje promenjiva veličina od svih, kada sam posmatrao za Kraljevo sa nizom od 80-ak godina. Uvek je vrlo slična, šeta po 10-20mm gore dole ali to je zanemarljivo odstupanje (1,5-2%),

Ista stvar bi se dobila za bilo koju stanicu, pa i u VOjvodini, jednostavno 2014, 2016 bi sav manjak ispeglale i na kraju bi sve to skupa opet bilo odstupanje u nivou minimalne greške, par procenata max.
 
Poslednja izmena:
Грми, удара а нигде кише.
Исто.
Данас мерио дубину влаге. Тачно 10 цм. а доле камен. Овако неће да поврати водни режим бар годину дана. У долапу воде 30 цм. као целог лета. К'о да ништа није пало.
 
Ma steram vise u kisu dosadnu. Celo leto ni pm i sad lije li ga lije. Jos i leda padalo. Ne moze dan da sastavi da bude suvo. Natovario prikolicu stajnjaka i udari pljusak. Teret u prikolici, sutrs ce biti blato u njivi. Uuuuh 🤬
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh