Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I meni to palo na pamet... Reći će koja suša te godine kad, je palo toliko i toliko kiše... Nema veze kad je padala.
 
Manje više za 365 dana količina padavina bude jako slična. Ali to nama ne mora veliko ništa značiti, kao i ove godine. Da je pala 20 dana kadnije bilo bi bolje nego ovako, a da je pala 3 meseca ranije bilo bi odlično.
Kod nas u petak na subotu 30 litara, ne znam za subotu a opasno je padala.
 
Drugar voli "da potegne" , a u tom stanju obožava da se dohvati volana, pa ga već po ko zna koji put na'vataju službena lica, u pritvor na trežnjenje, a naredno (po) podne pred sudiju za prekršaje, elem, uz , ovaj put, "rekordnu" novčanu kaznu, i pripadajuće bodove, dobije i 240 sati društveno korisnog rada da odradi....
E, pitate se već šta ga ovaj tupi i kakve veze cela ova istorija ima sa vremenskim prilikama, stižem i do toga, ako imate strpljenja dalje da pratite...
Odrede da "odradi" u lokalnom komunalnom preduzeću, po potrebi, na satnicu, do ispunjenja tih famoznih 240 sati, a potrefi se da jučer, Subota, imao da kopa raku na groblju za pokojnika, posle svih tih "silnih" padavina, a po onoj kiši..
I veli on meni danas, kad navratih na kafu (i uz kafu), povede se priča o padavinama, i kako je dosta palo, on negira situaciju i tvrdi da je samo i maksimum oko 15-20 cm "nakislo" (jedan ašov) a ostatak do dna rake suvo ko barut !!!!😂😂😂
Kopali nešto oko metar i po, možda i manje, naišli na već nečiji grob, odnosno kosti, iz ko zna kog perioda, malo vratili zemlju natrag, i raka bila spremna da primi novu mušteriju...😃😂
Inovativan način utvrđivanja vlažnosti zemljišta...😂😂😂
Morbidna priča, al jbg-a...😆
 
Kad bi upeklo sunce tih 20 cm bi se osušilo za par dana. Pa opet gledaj u nebo hoće li šta pasti.
Sreća naša da zimska vlaga nije bitna...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
@ dobrodol

Taj vise nece da pije i vozi. :LOL:
Znajući ga (i više nego odlično) ne bih smio da se kladim, a o stavljanju ruke (ma kakva ruka, mali prst lijeve noge) u vatru, NI GOVORA !!!!! 😂😂😂
Već je jedared bio " u hajducima", dvije godine se skrivao od "organa gonjenja" , mi izigravali jatake, i neko bio i "vaspitno" odrađen od tih istih što ga goniše, i eto njega opet....
U trenutku "hvatanja na delu" , odnosno , vožnje u alkoholisanom stanju, prošao je pola Novog Sada u "udarnom terminu", dakle, u Subotu noć na jutro, pa koliki k***ten treba da budeš da voziš pijan kroz NS Subota-Nedelja u pola 4 ujutru ?😎
Verovatnoća da je neka patrola na dežurstvu, u kontroli, u Subotu noć, je 101% !!!!😂😂😂
Naduv'o je "samo" 2.14...😃
Pajkani nisu vjerovali Dreger-u, ponašao se se sasvim normalno, neka akcija je bila u toku, i tako je "na'vatan", pa je tako morao dvaput da duva da budu sigurni da je pijan....😁
Ponudili se i da ga voze da izvadi krv da bude precizno, priznao odmah i lijepo gde se " oflekao" , pa ajd'u prdekanu...😄
Sreća je što je do sada samo lupao sopstvena auta, i penjao se na bandere, niko od drugih učesnika u saobraćaju, ni putnika ni suvozača, ni na koji način nije bio oštećen...😶
Kakve sve ovo ima veze s vremenskih prilikama, ubi me ako znam...😂😂😂
Ko velim, da malo razbijemo monotoniju i nasmijete se i Vi malo mojim anegdotama...😂😂😂👋
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh