Vremenske prilike u 2022-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zadovoljna i tazbina, lepa kiša pada u Plandištu, tresnulo i par gromova oko kuće. Ta oblačnost se sada malo i ukopala tu, neka, samo nek se cedi..

Generalno neloša ideja, ali u realnosti još je to jugoistočnije išlo kao što su modeli i uvideli u zadnji tren:

Vojvodina-karta-4.png
Svega par litara palo...ali zavisi hoce li nastaviti jos i koliko...pukotine u zemlji su bile da je mogla ruka komotno do lakta uci.
 
Pisao sam to Cici već par puta, čim se oblak konvektivno ugasi i preostane natapača radar je totalno bezvezan, precenjuje mnogo. Uhvatićete 10-15mm, daj šta daš...
Srđane, ta oblačnost se srećom rekoh ukopala tu maltene u Banatu, pa će nastaviti da para nekoliko sati još sigurno. Više pada jugoistočnije ka Plandištu i Vršcu.
 
Kod mene 8 litara, kukuruz u punoj oplodnji ovo zahladnjenje ce mu dati kakvu takvu sansu za zivot....
Nakako da nam prokine 20+ litara ove godine ni jednom....
 
@Kimi izgleda da petak i subota ide veci oblak. Sta kazes kako tu stoje stvari

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nesto jos pokazuje za noc izmedju cet na petak ako to promasi nista do 20jula


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pada vec nekih 3 sata neka sitna.
Za sada 9 lit. Ovakvu kisu da traje toliko dugo i iz jedne ture tolika kolicina, nismo imali od Aprila. Nedovoljno i zakasnela za vecinu podgorelih kukuruza ali hvala Bogu i za ovo! I nula od kukuruza je dovoljna ako bude prosecnih prinosa soje i suncokreta!
Nadam se da je veceras puko maler!
Radari Rain alarm i rainwiever opet pokazivali crveno iznad nas a ono rominja!
 
Kimi jeste bila kisa i to dobra jedno sat vremena. U Obrenovcu je dosao oblak od Surcina i pokrilo je svuda okolo. Majka mi javila i da je na placu bas dobro padalo. Litrazu cu saznati ujutru. Zao mi je da ovo nije dislo do Brankovica. Bas lepa je kisa ovo bila. Nadam se da ce u petak biti jos vise kise i da padne svuda i svima u doooobrim kolicinama.
Žao i meni,ali... Ne sećam se da je ovako nekad bilo kao ove godine.Mislim, ovoliko da nas maši kiša. Da čovek poludi...
 
Surčin 30 litara 👍

Bogme je pucalo i tutnjilo jedno 2 sata pred kišu, srećom nije bilo jakog vetra i leda...

Video sam na FB da je negde ka Pančevu (valjda) grom zapalio žito pa izbio požar, srećom pred kišu koja je ubrzo počela pa sprečila veću štetu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh