Vremenske prilike u 2020-oj godini

Kod nas 3 puta po oko 5 litara su jedine korisne padavine bile prethodni mesec,donekle,za biljke.Ukupno smo imali oko 20litara ,ali sve sem tih 3x5 litara je bilo nista drugo do malo jace rose,beskorisno.Pre toga april pa i mart,nista bolji.Pocetkom aprila kad se sejali usevi,tad je bio zadnji voz za tu povrsinku vlagu,od tada je nema,bilo je presevanja,pa i ja sam presevao nekih 40-ak ari gde mi nesto obrstilo suncokret,ali kad ce to nici sam bog zna,a i kod drugih gde je niklo je dosta retko i nejednako.Prethodnih dana sam spartao useve,to ne vidis razliku uopste gde je isao spartac a gde nije,zemlja suva i rastresita kao nakon setve sto je bila.Pokorica ove godine je misaona imenica,nisam bio valjao suncokrete nakon setve jer sam se plasio iste,a sad se smejem tom razmisljanju.
 
Sto neko rece za centralno. Covece kraj Maja i Jun, mora da se podlozi da se podgreje...Naopako. Kako rece ova na tv od srede, cetvrtka ide na 30+C.
 
Bogami, ođe grmi !!!!
Gledim radar, možda i potkači kakav pljusak, ceo dan bilo promenjivo, malo sunce, malko baljezgala sitna JESENJA kišica....
Ni ne ide mi se u atar da vidim ku'ruze....
 
Nazad
Vrh