Vremenske prilike u 2020-oj godini

Retki su pravi meteorolozi, a pogotovo u ovakvim sludjujucim uslovima.
Nekako osecam da nema nista od ovih padavina i da cemo se naci u nekom "dzepu", da ne kazem rupi.
 
Bolje da nije ni padala nije bas ovde kod nas kao teniska loptica ali velicina krupne tresnje mozda i krupniji grad.
 
Javlja mi rodjak da je u Vrnjackoj banji bas pao grad. Nije u poljoprivrednim vodama pa ne zna koliko je mogao da nanese stete ali po proceni velicina oraha. Sto se mene tice nek me preskoci kisa u ovoj turi, pasce valjda u nekom momentu neka normalna bez leda.
 
Sela u okolini krusevca trstenika vrnjacke banje su pretrpela veliku stetu. Jedan deo je dobio bas dobar led. Kazu da su pucale i soferke na kolima. E sad,mozete misliti kakvu je stetu nanelo na poljoprivrednim usevima
 
Sa ove sremske strane Beograda nije palo ništa, ali čulo se u par navrata da tutnji baš dobro iz pravca grada... Valjda će pasti nešto u toku noći ili prepodneva 🙄
 
Grad velicine oraha dobrih 20 min, najlon na plasteniku kao reseto, nogu sa zamislim psenicu i kukuruz. Obrali smo bostan za ovu godinu. Jos uvek grmi bez kise i grqda
 
Pada baas jakooo vec 15-tak minuta, bez vetra i grada, ne izgleda da ce skoro stati, okolina Uba...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh