Vremenske prilike u 2020-oj godini

Nije šala.Dino je najavio taj kišni talas još prošle nedelje.
 
Ja koliko vidim mnogo se smanjila verovatnoca padavina za sl.nedelju. juce je izaslo od 30-100mm,a danas od 4-30mm
 
Koristim AccuWeather... Za sredu po onoj prognozi sto je caco okacio 49l, ova kaze konkretno za Zrenjanin sreda nepuna litra tacnije 0,8...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moja prognoza ujutru kaže 3,4litre a popodne 30,40litara za sledeću nedelju. Ludara.
 
I kod nas ukinuli za utorak padavine...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Bio na RTSu neki prilog iz Nemacke neki meteorolozi. Kazu kako manje aviona leti imaju manje podataka sa visine, a dosta im je skup sport da salju toliko balona sa sondama. Pa im je preciznost prognoze jos manja nego pre pandemije. Primetio sam velika odstupanja prilikom svakog izlaza prognoze pa moze biti da i to igra ulogu.
 
Pitanje za Kimija i druge meteorologe koji su na forumu, može li to što manje aviona leti da bude neki eksperiment o njihovom uticaju na vremenske prilike?
 
Ovde vecina ceka kisu da seju suncokret, kukuruz posejan a sada za sunu se cekaju padavine jer nema vlage na 7 8 cm dovoljno za nicanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da. To što je mnogo aviona prizemljeno ima određenog uticaja, jer su oni značajan izvor informacija u vertikalnom pravcu što se osmotrenih parametara tiče.

Što se padavina tiče, ništa pametno. Velika vlaga koja se nakuplja Sredozemljem udara tamo na Grčku i Tursku, dok se k nama spušta hladan vazduh sa severoistoka. Južna polovina zemlje će svakako ovajdati u nekoj meri, što severnije to gore. Opasnost od mraza, i snega jako nisko na jugu i dalje ostaje.
 
Za sta da bude kisno leto ako pola ne nikne kako treba i psenica ode u tri lepe sa prinosima zbog suse.....Ako uskoro ne dobijemo bar 10-15l padavina ima da bude jako gadno.
 
I meni se cini isti scenario kao zadnje dve godine. Samo su razliciti periodi kad je zasusilo u prolece. Ali nadam se da bi u narednih 10-15 dana trebalo nesto da padne i ako prognoze nisu trenutno optimisticne.
 
Nazad
Vrh